הבחירות בירושלים: המכתב למערכת 'הפלס'

עיתון הפלס מביא הרחבה מכתב למערכת שנשלח על ידי אחד הקוראים לקראת הבחירות בי-ם – והנה הוא לפניכם

מה שמתחולל לאחרונה בסחר-מכר של המפלגות השונות בבחירות לראשות עירית ירושלים, ראוי שייזכר גם לעתיד. וכמו הכותרת שנכתבה כאן: לגזור ולשמור…

כידוע, לפני מספר שבועות התפרסם ב'הפלס' כי גדולי התורה שליט"א הורו שאין כל ספק שיש להמשיך בדרך שהורה מרן רשכבה"ג זי"ע, להתמודד בבחירות למועצת העיר וכן לראשות העיריה, וכי לקראת מערכת הבחירות ייערך הסניף המקומי של תנועת 'בני תורה' להצלחת הרשימה ומועמדה לראשות העיר, הרב חיים אפשטיין.

בעת פרסום הידיעה היה הרב חיים אפשטיין המועמד החרדי היחיד בבחירות לראשות העיר. לפי מה שהתפרסם בתקשורת, כמה שבועות לאחר מכן "נזכר" נציג של אחת המפלגות החרדיות, כי גם הוא מבקש להגיש מועמדות, וכי הוא קורא לכל המפלגות החרדיות "להתאחד" בענין זה ולהתלכד סביבו… (כאשר הוא מתעלם מכך שהוא מציע "אחדות" מזוייפת, לצורך יום הבחירות בלבד, איזו "אחדות" משונה שבה נכללים מפלגות ופוליטיקאים שעושים כל שביכולתם בשש השנים האחרונות כדי לפלג ולהפריד, לרדוף ולהחרים, ואכמ"ל).

בינתיים היח"צנים של המועמד החדש מפריחים נתונים 'אופטימיים' שונים ומשונים לפיהם יש לו סיכוי להיבחר. נזכיר רק שהוא וחבריו היו אלה שבבחירות הקודמות תמכו דווקא במועמד שאינו חרדי בטענה שבחירתו "מובטחת", וגם אז הם הראו גיבובי נתונים ומספרים "בטוחים", עד אשר התוצאות הסופיות הוכיחו כי כשלונו של ליאון היה מוחלט (ואגב, ע"פ התוצאות דאז הוכח, שלא היו עוזרים לו גם קולותיהם של מצביעי מועמד רשימת "בני תורה"). א"כ אחרי שהמערכת היח"צנית הזו כבר הוכיחה שהיא בגדר "הוחזק כפרן" וזורה חול בעיני הציבור, יש להתייחס כך גם ל"נתונים" שלהם עכשיו…

ולאידך גיסא, גם לשיטתם, אם הנתונים הללו נכונים, ותמיכת כלל המצביעים החרדיים מבטיחה בחירת ראש עיר חרדי, אז מדוע שלא יתמכו במועמד סיעת 'בני תורה', שהוא: א) המועמד החרדי הראשון שהודיע עתה על התמודדותו בתמיכת גדולי התורה שליט"א, ובעת הודעתו היה מועמד חרדי יחיד. ב) מועמד חרדי ותיק שכבר התמודד גם בפעם שעברה. ג) מועמד שמייצג בגאון את הערכים התורתיים, ואינו שותף לפרצות ההרסניות של ארגוני אקדמיה ו"יציאה לעבודה" וכיו"ב. ד) מועמד שלא יחרים ולא ירדוף יראי ד', בניגוד למפלגה חרדית אחרת שמייצגת את דגל השיטנה והשנאה.

עכ"פ בינתיים מתברר שהמועמד האחר עדיין מייצג רק את סיעתו שלו ורחוק מאוד מלקבל תמיכתן של כלל המפלגות החרדיות, אשר בשלב זה מגישות לו 'כתף קרה' בצורה פומבית ומוצהרת! זאת אומרת, שבגלל שיקולים אינטרסנטיים שונים ומשונים הם מוכנים למסמס את מועמדתו של הנ"ל, וכלל לא איכפת להם להבהיר בהתנהלותם שאינם סבורים כלל שישנו איזה "חוב קדוש" לבחור במועמד חרדי (וישנם ביניהם שאפילו הסבירו בטוטו"ד שאולי עדיף שדווקא לא יהיה ראש עיר חרדי…).

אז אפילו אם תתהפך המגמה הזו, ולקראת הלחץ של יום הבחירות הם יצליחו "לסחוט" אותו כאוות נפשם בענין הישגים פוליטיים לעצמם (בחלוקת השלל בירושלים או בעיסקת 'ברטר' בערים אחרות), באיזו זכות יבואו ויגידו לכלל הציבור החרדי שחייבים לבחור בו ובו בלבד?! איך זה יהפוך לפתע ל"חוב קדוש", מכאן ולהבא למפרע… הרי הם היו מוכנים להכשיל מועמדותו בקור רוח, עד אשר יצליחו ב'סחר-מכר' שלהם.

הוא אשר אמרנו: כדאי לזכור מה שמתחולל עתה בביצה הפוליטית הזו, לגזור ולשמור, באם לקראת הבחירות יבואו "להטיף מוסר" לכלל הציבור החרדי…

י. ש.

ירושלים

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. וואי וואי, כמה שטויות דביליות בכתבה אחת

  כאילו שהם משווים את העציץ אפשטיין שאף אחד לא מכיר אותו ליוסי דייטש שכבר מספר קדנציות בעירייה ומוכר ועוזר לכולם….
  מאיפה ההמצאה שיש עדיפות להדיוט שקופץ ראשון, חבל, הייתי מגיש מועמדות… ואם כבר אני מגיש מעכשיו מועמדות לבחירות הבאות, האם מישהו חושב שאפשטיין לא יתמודד בגלל כך?!
  כאילו שלא ידעו שיוסי דייטש מתכונן להגיש מועמדות…
  ולהגיד שהעצניקים לא זורעים פילוג ומחלוקות זה כמו להגיד שעכשיו חורף….

  אגב, שמחתי לראות שהעציצים מנסים להמעיט בכך שכל מטרתם הייתה לעזור לניר ברקת נגד נציג הציבור החרדי, רק מעניין למה דווקא אפשטיין קיבל סגנות כשהוא עומד בראשות המפלגה הגדולה ביותר בעירייה…..

  עצניק הזוי |
  הגב