הכרעה ביהדות התורה • הגראי"ל לח"כים: אל תצטרפו לממשלה חלופית

לקראת בחירות: ח"כי 'דגל התורה' נכנסו להתייעצות ארוכה אצל מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן. בש"ס ממתינים להכרעת מועצת החכמים

ראש הממשלה נתניהו באמצעות שלוחיו, השר ישראל כץ ויו”ר הקואליציה זאב אלקין מקיים מגעים ומגשש אצל חברי הכנסת החרדים יעקב ליצמן ומשה גפני ואריה דרעי, נתניהו מבקש מהחרדים התחייבות שימליצו עליו בפני הנשיא להרכיב את הממשלה הבא לאחר הבחירות. נתניהו מנסה להקים "גוש חוסם" של ליכוד-חרדים-הבית היהודי-ישראל ביתנו כדי להבטיח לעצמו קדנציה נוספת.

חברי הכנסת של 'דגל התורה' ממשיכים בסבב ההתייעצויות עם גדולי ישראל, והבוקר נפגשו עם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן במעונו ברחוב חזון איש 5 בבני ברק. בפגישה נכחו שלושת חברי הכנסת של דגל התורה, גפני אשר ומקלב.

השלושה, עדכנו את הגראי"ל שטיינמן בהצעות שהציע נתניהו ובאפשרות להליכה לבחירות. לאחר דברים אלו ביקש מרן שליט"א, כי ימשיכו לעמוד על נושאי הדת והגיוס, ויעמידו זאת בראש סדר העדיפויות, עוד לפני תקציבי עולם התורה והדיור החרדי.

דרישת הח"כים החרדים מנתניהו ביטול סעיף הסנקציות הפליליות בחוק הגיוס, החזרת קצבאות הילדים, הגדלת תקציבי הישיבות. דרעי מצדו הציב שני "תנאי ברז" להצטרפות של ש”ס לממשלה עתידית: שכר מינימום 30 שקל ומע”מ 0% על מוצרי יסוד במקום על דירות. נתניהו מוכן להתחייב בעל פה. החרדים דורשים התחייבות בכתב.

 

לאחר פגישה ארוכה הורה מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן לח"כים להתחייב בפני ראש הממשלה כי לא ישתפו פעולה עם ניסיון להקמת ממשלה חלופית אם יודיע לנשיא על פירוק הממשלה. יחד עם זאת הורה להם לא להתחייב להמליץ עליו להרכבת ממשלה במקרה של בחירות.

בש”ס תכריע מועצת החכמים בהתאם להמלצת ח"כ דרעי. בכל מקרה, יהדות התורה וש"ס מתאמות עמדות כדי לנסות ולהשיג כמה שיותר מהמהלך.

 

לפניות לכתב: ar0544335347@gmail.com

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.