הבחירות בצפת סוערות מתמיד – דרעי נכנס לתמונה

הבחירות המוניצפליות בצפת מראים כי שלמה חדד מציג תמיכה מקיר לקיר תקופה קצרה נותרה עד ליום הבחירות, עקב כך הרוחות סוערות יותר מתמיד.

המתמודדים על רה"ע הם, ראש העיר המכהן אילן שוחט מועמד ישראל ביתנו, מועמד הליכוד שוקי אוחנה, תמיר סבן, ושלמה חדד.

בין כלל השמות שהוזכרו, רק מועמד אחד משתייך לציבור החרדי, ר' שלמה חדד, שמקבל תמיכה מלאה מכל הציבור החרדי ואף ממרן הגר"ח קניבסקי.

על חדד הופעלו לחצים רבים כדי שיצטרף למירוץ, חדד שימש בשנים האחרונות במגוון תפקידים בכירים בעיריית צפת, כראש המועצה הדתית, לצד עיסוקו כעיתונאי ואיש תקשורת.

רוב עסקני המפלגות השונות לא החליטו עדיין במי לתמוך לראשות. אילן שוחט החילוני מנסה בעת האחרונה לגייס תמיכה רחבה מהציבור החרדי ע"י הבטחות כאלו ואחרות.

הבוקר אירע משבר חמור בתנועת ש"ס בעיר, רגע לפני סגירת הרשימות החליט יו"ר ש"ס אריה דרעי במפתיע לתת את המקום השלישי לדוד כהן בנו של הרב רפאל כהן שליט"א. וכך להזיז למקום הרביעי את ר' יעקב ג'אן מראשי קהילת ברסלב בעיר, ההחלטה גרמה לפיצוץ ולפרישתו של יעקב ג'אן מתנעת שס והקמת רשימה עצמאית למועצה יחד עם בן ציון תייר.

הערב הודיעו במפלגת ת' – יהדות התורה. שמורכבת מהחסידיות בעיר, הפלג הליטאי בראשות הרב דוב קפלן שליט"א, ציבור בני התורה הספרדים בראשות הרב ירמיה כהן שליט"א, על תמיכתה חד משמעית בשלמה חדד לראשות העיר.

תמיכתם מצטרפת לשורות קהילות ומפלגות בין היתר צחי ללוש מהבית היהודי, הרב רונן חזיזה ראש קהילת 'אש קודש', רבני חב"ד הרב לשנסקי, הרב לנדאו, והרב מרזל שליט"א. לפני כשבועיים הודיע הרב צמח מאזוז מראשי ישיבת "כיסא רחמים" על החובה לתמוך ולהשתדל לבחירתו של חדד.

התחושה הכוללת בציבור החרדי והדתי היא תמיכה ברורה בשלמה חדד וסלידה מוחלטת מחלק מהעסקנים שעדיין לא הודיעו על תמיכה ברורה ושוקלים לתמוך במועמדים שלא שומרים תורה ומצוות.

בימים הקרובים מתוכנן כנס תמיכה רחב היקף עם רבני הקהילות והשכונות שאף יכריזו שהם בוחרים בחדד.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שוחט, למה אתה כותב בתור אנומימי? אף אחד לא איתך. תפסיקו לקשקש. כולם תומכים ברב חדד. הרבנים כולם איתו! הרב לישנסקי שליט"א, הרב לנדאו שליט"א, הרב מרזל שליט"א. אנחנו לא שומעים לעסקנים, אנחנו שומעים לרבנים!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • תגיד לי מי זה הרב לישנסקי הזה? אהההה שמעתי על הרב החב"די הרב ווילישאנסקי שתומך בשוחט, בצפת אין מישהו שקוראים לו הרב לישנסקי! וגם שר הרבנים החב"דניקים האלה תומכים בשוחט!

   צפתי |
   הגב
 2. הלוואי.
  צפתים תפסיקו לפחד משוחט וחבורתו.
  מצביעים רק שלמה חדד!!!

  יעקב חדד |
  הגב
 3. סתם ערבוב ש/ל תקוות וחלומות…
  רוב הפרטים בכתבה לא נכונים, ש"ס סגורה עם אילן שוחט, חב"ד סגורה בצורה הרמטית עם אילן שוחט, גדי מלכא וצחי ללוש סגורים לא באו]ן רשמי עם אילן שוחט ות' עוד לא החליטה!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב