הבחירות לרבנות בת ים: נסגרה רשימת המועמדים

הבחירות לרבנות העיר בת ים עולות שלב, לאחר שאמש נסגרה רשימת הרבנים המועמדים. מי נגד מי במירוץ? ולמי יש את הסיכויים הטובים ביותר?

הבחירות לרבנות העיר בת ים ייערכו בעוד כשבוע וחצי, ביום שלישי י"ז כסלו. רשימת הרבנים המועמדים נסגרה אמש, כאשר ניגשו להתמודדות רבנים מכל הקשת הפוליטית, כולל מש"ס ומהבית היהודי.

אחרי שבש"ס עשו בשבוע שעבר "וי" על העיר טבריה, בזכייתו של הרב משה צבי בוחבוט לרבנות העיר, עובדים שם כעת במלוא המרץ על כיבוש בת ים ועושים את הכול בכדי שהמועמד שלהם, הדיין הרב אליהו בר שלום שליט"א, יזכה. בהלוויה של אביו של הרב בר שלום, הגר"י בר שלום, רבה הוותיק הקודם של העיר, אמר הראשון לציון הגר"י יוסף כי ראוי שהבן ימשיך את הרבנות אחרי אביו.

עוד מתמודדים על התואר: הדיין הרב אבישי טהרני, הרב מאיר זבולון – רב צעיר יחסית, בנו של הרב זבולון מתל אביב (אחיו הוא אלחנן זבולון, עוזרו של נתן אלנתן יו"ר ש"ס בתל אביב), הרב ישראל מלכה, הרב משה גבאי, והרב יעקב רוז'ין רב שכונה בבת ים.

לפי עסקנים בעיר, יש רבנים שהגישו מועמדות, אבל יש להם בעיה עם תעודת הכושר לרבנות, כמו שהיה לאחרונה בטבריה עם הרב שלמה דידי, שלא אושר לו בסוף לרוץ לרבנות העיר.

הוועדה תשב על השמות בימים הקרובים, והיא תאשר את הרשימה הסופית.

חלק מחברי הגוף הבוחר, היו רוצים לראות את הרב גבאי מועמד מטעמם. זאת מאחר והרב גבאי ידוע כמקורבם של גדולי ישראל מרן הגר"ח קנייבסקי והגר"מ גרוס.

בגוף הבוחר יש 32 נציגים, 16 מתוכם חברי מועצת העיר, עשרה מתוכם מהקואליציה ושישה מהאופוזיציה. לבד מהם יש גם 8 נציגי שר הדתות ו-8 נציגי בתי הכנסת בעיר.

אלא שבינתיים יש כאלה שמנסים לעצור את תהליך הבחירות: חבר המועצה אורי בוסקילה, יחד עם תושב תל אביב עמיחי שהם, עתרו לבג"ץ נגד קיום ההליך באמצעות עו"ד אשר דל ומשה שטרייכר.

בעתירתם טוענים בוסקילה ושהם, כי שר הדתות דוד אזולאי פעל שלא כדין, "כאשר החליף ולמעשה הדיח ללא סיבה ועדת בחירות מכהנת, כולל דיין מכהן ששימש כיו"ר הועדה. ועדת הבחירות החדשה פעלה שלא כדין, כאשר ביטלה את הליכי הבחירות שכבר בוצעו על ידי ועדת הבחירות הראשונה". נזכיר שעורך דין אשר דל הצליח לעצור את תהליך הבחירות בבית שמש, אבל בטבריה נכשל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מסתמן שהרב ישראל מלכה שליט"א הוא הרב המוביל וכל הסיכויים שהוא הרב של בת ים

    את כל חייו הוא הקדיש לעיר ולכן זו זכות לעיר שהוא יהיה רבה

    יהודי פשוט |
    הגב