הבחירות לרבנות העיר טבריה: סגן ראש העיר יגיש בג"ץ

בכוונת סגן ראש העיר, דודיק אזולאי, להגיש עתירה למניעת הבחירות לרבנות העיר טבריה שנקבעו לסוף חודש חשוון. הסיבה: בעיר רוצים להכתיר את חתנו של הרב שנפטר, בעוד ש"ס רוצה אחרת

המרא דאתרא של העיר טבריה, הגאון רבי דוד פרץ זצ"ל, נפטר לפני כשבועיים, וכעת משרד הדתות מנסה להריץ את הבחירות לרבנות העיר, שכבר נקבעו על ידו לכ"ד חשוון, אלא שהדרך – מתברר – מלאה בתקלות.

למעשה, כבר לפני כשנה משרד הדתות רצה לצאת לבחירות לרב העיר, אבל אז הרב פרץ רצה למנות כממשיכו את חתנו, הרב יוסף שלוש שליט"א, זאת כאשר בסביבת ש"ס ומועצת חכמי התורה רצו לבחור את הרב משה צבי בוחבוט שליט"א.

ל'אקטואליק' נודע כי לאחר פטירתו של הרב פרץ, במשפחתו של הרב פרץ רוצים להריץ בכל הכוח את החתן של הרב, הרב שלוש, כשהם רואים בכך קיום צוואה של הרב. במשפחה גם מזכירים את המכתב שהרב דוד פרץ כתב נגד החלטת ש"ס להריץ מועמד נגד החתן שלו.

הרב פרץ זצ"ל ציטט במכתבו גם את הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף. "תפרסמו בשמי שאני תומך רק ברב שלוש", מצטט הרב מפיו של הראשל"צ. "אריה (דרעי. נ.ט.) רוצה את בוחבוט, אבל הוא צריך להבין שהוא טעה בזה. הרב שלוש יש לו דין קדימה מצד סבו, הרב ועקנין. צריך להסביר לאריה שהוא טעה וצריך לחזור בו. תגיד לו  לרב שיקח מלון בטבריה שבת לפני הבחירות ואני אסתובב עימו מבית כנסת לבית כנסת. הוא קרוב אלינו לדעתינו, הוא משלנו, לא כמו השני".

עוד במכתבו פונה הרב פרץ לחברי הגוף הבוחר: "חלילה לכם מלהתייחס למסמך זה שיסודו בהונאה וגניבת דעת כפי שמניתי. מאחר שאני הוא המרא דאתרא בעיר, הרי שאני הוא בעל הסמכות היחידה בעיר בכל הנוגע לענייניה. וכל מי שימרה את פי בזה גורם לי צער גדול ולא תהיה לו מחילה עולמית".

הרב פרץ פנה גם למועמד הרב בוחבוט: "הנני מבקשך, חדול ממועמדותך. הלא אם חכם אתה שמור רגליך מלוכד, למה לך להיכנס לנחלת אחרים ולהקפדות".

מכתבו של הרב פרץ זצ"ל

מקורב לרב אומר ל'אקטואליק': "זה ממש חוצפה של ש"ס. איך אפשר להביא רב מבחוץ שבכלל לא גר בטבריה, ולהעדיפו על פני חתן של המרא דאתרא. אנחנו יודעים כמה הרב זצ"ל רצה את החתן שלו. זה הצוואה שלו. אנחנו זוכרים את המכתב שהרב הוציא לפני כמה חודשים, שבו הוא תקף את ש"ס במילים קשות. אז מה? חיכו שהרב ייפטר ויריצו רב אחר כך?", הוא אומר בזעם.

סגן ראש העיר בטבריה דודיק אזולאי, אמר ל'אקטואליק' השבוע: "את כל היום ביליתי בירושלים בנסיון לבטל את החלטתו של אריה דרעי להחליט על עריכת בחירות לרב ראשי לטבריה, בעוד שעדיין לא יבשה הדיו מהמודעה על מותו של הרב הראשי של טבריה הרב דוד פרץ ז"ל. כחצי שעה לפני כינוס הוועדה בעניין שיגרתי מכתב בהול לשר הדתות בדרישה לבטל את כינוס הוועדה. לצערי לא נעניתי וההחלטה נפלה. הבחירות ייערכו בנובמבר השנה, והמלחמה רק התחילה. אני ממתין לחוות דעת משפטית בשביל לבחון אפשרות עתירה לבג"ץ כדי לדחות את בחירת הרב הראשי לטבריה למועד אחר, וזאת כדי לא לאפשר לבעלי אינטרס לעשות מחטף. במידה ויהיה אפשרי אני אגיש עתירה לבג"ץ למנוע את הבחירות. לא עושים בחירות לרב עיר בתוך שנת בחירות לרשויות ולעיריות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.