הבחירות לרבנות העיר לוד: הפרקליטות אישרה והבחירות יחזרו

 אחרי שבג"ץ עצר את הבחירות לרבנות בלוד, הפרקליטות מאשרת את הליך הבחירות לרבנות העיר

מערכת הבחירות לרב העיר בלוד ורב העיר בחדרה רוויה התפתחויות ותהפוכות מיום ליום. במסגרת העתירה לבג"ץ שהגיש עו"ד אשר דל בעניין הבחירות לרב עיר לוד, הגישה היום (שלישי) פרקליטות המדינה הודעה מפתיעה, ולפיה בכוונתה להגיש מעטפה סגורה לעיני השופטים בלבד ובה מידע לגבי חקירה פלילית המתקיימת נגד אחד המתמודדים שהינו אחד המועמדים המתמודדים על התפקיד.

מהודעת הפרקליטות מתברר כי לגישתה של הפרקליטות, בגלל נסיבות מיוחדת בעיר לוד, ניתן  להמשיך בהליך בחירת רב לעיר לוד למרות שבדרך כלל לא ניתן לקיים בחירות לרב עיר בחצי השנה שלפני מועד הבחירות לרשויות המקומיות.

משמעות הדבר היא שלמרות הבחירות שבפתח ולמרות החקירה, הבחירות לרב עיר בלוד עשויות להתקיים בקרוב וכך עלול אחד המועמדים למצוא את עצמו מחוץ למירוץ לרבנות העיר בגלל החקירה שמתנהלת נגדו, שפרטיה נמסרו במעטפה סגורה רק לעיני השופטים. הדבר מעניק כמובן יתרון למתמודדים מובילים אחרים.

בהודעת הפרקליטות ניתנה התייחסות גם לעתירה נוספת של עו"ד אשר דל בעניין בחירות לרב העיר חדרה.

בעניין הבחירות לרב העיר חדרה, הודיעה הפרקליטות לבג"ץ שאין ללמוד מעניינה המיוחד של העיר לוד לעניין חדרה. ההבדל המשמעותי בין חדרה ללוד הוא שבלוד לא מכהן רב עיר ואילו בחדרה מכהן רב עיר, כך שאין דחיפות לבחור רב עיר במקומו.

לאור ההתפתחות החדשה בהודעת הפרקליטות, נראה כי המאבק על קיום הבחירות לתפקיד רב העיר חדרה, עדיין רחוק מסיום וספק אם הבחירות יתקיימו בקרוב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.