הבחירות לרבנות ירושלים: הציונות הדתית מתאחדת סביב הרב שטרן(וידאו)

בציונות הדתית מריחים ניצחון בקרב על רבנות ירושלים: אמש ביקר המועמד לתפקיד, הרב אריה שטרן, אצל הרב חיים דרוקמן שבירך אותו "בהצלחה כרבה של ירושלים". צפו בתיעוד

הרב אריה שטרן שליט"א, המועמד המוביל בקרב רבני הציונות הדתית לתפקיד רבה של ירושלים, נפגש אמש (ראשון) עם זקן רבני הציונות הדתית וראש ישיבת אור עציון הרה"ג חיים דרוקמן שליט"א בביתו שבמרכז שפירא. הגר"א שטרן הגיע בכדי לברך את הגר"ח דרוקמן לקראת השנה החדשה ולהתברך מפיו לפני הגיעו אל הישורת האחרונה בבחירות לרבנות העיר ירושלים.

הרב דרוקמן ברך את הרב שטרן ב"הרבה הצלחה על כיסא רבה של ירושלים עיר הקודש". משתתפים נוספים בפגישה ציינו כי אם הרב שטרן יבחר הרי שזו תהיה הפעם הראשונה מזה כ-30 שנה, מאז הגאון רבי אברהם שפירא זצ"ל, שרב ציוני דתי ייבחר לתפקיד רבני בכיר.

הרב שטרן שב והביע את מחוייבותו לשמש כרב שיחבר את כלל הציבורים בעיר, חרדים, דתיים וחילוניים, וסיפר כי ירושלמים מכל הגוונים פונים אליו בכדי לחזקו ולתמוך בו. כמו כן הודה הרב שטרן לרב דרוקמן על התמיכה בו. שני הרבנים ציינו את המאמצים הכבירים של ראש העיר ירושלים ניר ברקת ושל שר הדתות, נפתלי בנט, וסגנו, אלי בן דהאן, לבחירתו של רב ציוני דתי בירושלים.

לסיום, ביקש הרב דרוקמן מהרב שטרן את הכרך האחרון על מסכת יבמות של מכון הלכה ברורה, בראשו עומד הרב שטרן מזה שנים, והודיע כי הוא מחכה ומייחל לסיומו של המפעל החשוב הזה שהיה אחד מהמפעלים החשובים למרן הגאון רבי אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל.

כאמור, בעוד תמונת המצב במחנה החרדי לא ברורה, הרי שבציונות הדתית התמיכה ברב שטרן חוצה מחנות. עד כה הביעו תמיכה מפורשת ברב שטרן: הרה"ג יעקב אריאל, רבה של רמת גן, הרה"ג אהרון ליכטנשטיין, ראש ישיבת הר עציון, הרה"ג דב ליאור, רבה של קריית ארבע, הרה"ג מרדכי שטרנברג, ראש ישיבת הר המור, הרה"ג נחום רבינוביץ', ראש ישיבת מעלה אדומים, הרה"ג ישראל רוזן, ראש מכון צומת, הרה"ג דוד סתיו והרה"ג רפי פוירשטיין, העומדים בראש רבני צוהר, ועוד.

IMG_5942

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.