48 שעות לבחירות: סחף למחנה הרב עמאר

בשעות האחרונות חלה נדידה לכיוונו של הרב עמאר מצדם של אנשי סיעות השמאל, מר"צ והתעוררות שתמכו ברב חיים אמסלם, אותם חברים הבינו כי אם לא יתמכו ברב עמאר יבחר הרב שמואל אליהו שמזוהה עם הימין הקיצוני בדעותיו.", אומרים בסביבתו של הרב עמאר.

הבחירות לרבנות ירושלים מתקרבת לקראת הישורת האחרונה: ככל שהשעות נוקפות – המתח הולך וגובר מצד כל המועמדים ואנשיהם שכוססים ציפורנים לקראת תוצאות הבחירות שישים קץ לספינים ולשמועות שמתרוצצים בכלי התקשורת.

המועמדים המרכזים לתפקיד הרב הספרדי הם: הרב שלמה משה עמאר, הרב שמואל אליהו, השניים יתמודדו ראש בראש בדו קרב צמוד על ליבם של חברי הגוף הבוחר שיכריעו בזהות רבה הספרדי של ירושלים.

הרב שמואל אליהו זכה ביום שישי לחיזוק משמעותי כאשר זכה לקבל את תמיכתם של גדולי ישראל הליטאים, הגראי"ל שטיינמן, הגר"ח קנייבסקי, כמו במקרה משה ליאון גם כאן בדגל התורה לוקחים הימור על מועמד שעלול להפסיד את הבחירות.

במטהו של הרב שלמה משה עמאר, מביעים היום אופטימיות רבה בקשר לסיכוים של הרב שלמה משה עמאר: " נוצר סחף משמעותי לכיוונו של הרב עמאר, לא צריך להכנס לזוטות, כל בר דעת בגוף הבוחר יודע כי הרב עמאר יקח את הבחירות",  מבהירים שם.

בשעות האחרונות חלה נדידה לכיוונו של הרב עמאר מצדם של אנשי סיעות השמאל, מר"צ והתעוררות שתמכו ברב חיים אמסלם, אותם חברים הבינו כי אם לא יתמכו ברב עמאר יבחר הרב שמואל אליהו שמזוהה עם הימין הקיצוני בדעותיו.", אומרים שם.

מקורוביו של הרב אמסלם ל'קוקר': "אין שום סחף, כל המפלגות החילוניות איתנו וחלק נרחב מהדת"ל, אנו מבינים את הלחץ של הרב עמאר, אך ספינים והודעות סרק על תמיכה כזו או אחרת שמוכחש בכל תוקף ע"י ראשי המפלגות – לא ישנו את המצב".

גם בתנועת ש"ס ישנו סחף לכיוונו של הרב עמאר, בקרב חברי הגוף הבוחר של ש"ס ישנה תמיכה שקטה בראשל"צ.

בבית היהודי חוששים הרב שטרן לא יבחר ולוחצים על הרב שמואל אליהו להסיר את מועמדתו לתפקיד הרב האשכנזי שם יש סחף לטובת הרב לאו שזוכה לקולות החרדים.

בד בבד, קיים נתק בין חצר הקודש בעלזא לבין ביתו  של הרב עמאר לאחר שבחצר הקודש נענו בשלילה לקיום פגישה בין האד' לבין הרב עמאר.

בכל המחנות שומרים על הקלפים צמוד לחזה, ובעיקר שומרים שם על קשר עם אנשי הגוף הבוחר שיעמדו בצהרי יום ג' מאחורי הפרגוד ויכריעו: מי יהיו הרבנים הראשים של ירושלים.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לפני 15 שנה נשאל הרב יהושה נקי שאלה ע"י קבוצת אברכים האם ניתן לברך על הרב שלמה משה עמאר שליט"א ברוך… שחלק מחכמתו ליראיו, והוא בענוותנותו לא השיב אלא הפנה את השאלה למרן גאון עוזינו הגר"ע יוסף זצ"ל.

    מרן השיב לו (הדבר מובא בספרו של הרב יהודה נקי) בוודאי שניתן לברך !
    כאמור זה היה לפני יותר מ 15 שנה הרבה לפני שהרב שלמה עמאר התמנה לרבה של ת"א יפו, וזה ברכה שמברכים על הזקנים שבחכמי ישראל.

    זה האמת |
    הגב