הבטחת השרים כחלון ודרעי לנפגעי השריפות (וידאו)

כשנשאל שר האוצר כחלון על ידי המגישה והעיתונאית רינה מצליח מה הוא מתחייב לכל אלו שביתם נשרף או נפגע מאינתיפאדת ההצתות, זה מה שהשיב. {צפו בראיון}

שר האוצר משה כחלון אמר בריאיון ל"פגוש את העיתונות" כי "האוצר ערוך לדברים האלה, יש כמה מעגלים: קודם כל נותנים תקציבים למי שצריך. השני, במקביל לעבודה מול משרדי הממשלה, הוא מול האזרחים במסגרת מס רכוש. כבר בבוקר ייצאו שמאים לבתים כדי לאמוד את הנזקים. יש לנו את הכסף בקרן מס רכוש ואנחנו נטפל בזה במהירות האפשרית".

השר הבטיח בשידור חי כי אף אחד לא יישאר בלי קורת גג: "יש היערכות והסדרים עם בתי מלון ואכסניות, כל הוצאה כספית שתיגרם להם אנחנו נישא בה. אנחנו נלוה אותם עד שיחזרו לבית שלהם והכל ישתקם. אנחנו במסגרת משרד האוצר נוביל כדי לתת מענה מיידי. אם יהיו ויכוחים עם חברות הביטוח ננהל אותם".

"המדינה מחויבת לטפל בנפגעי פיגועים מהסוג הזה – אם בהמשך יתברר שזה רשלנות או משהו אחר נעבוד מול חברות הביטוח, אנשים לא יהיו קורבנות של האירוע הזה או בני ערובה של חברות הביטוח, נתנהל בסולם הרגישות הגבוה ביותר".

על ההצתות בידי ערבים אמר כחלון "המשטרה חוקרת, ראו הצתות, יש חשודים, לזה אני לא נכנס. אני יכול לספר לך על דו הקיום בחיפה, חיים פה יהודים ערבים יחד – לא ראוי לערבב, זה לא צודק".

גם שר הפנים אריה דרעי, הודיע הערב כי משרד הפנים יפצה את הרשויות המקומיות שנפגעו בשריפות באופן מלא על כל ההוצאות שנוגעות לטיפול בתושבים שפונו מבתיהם לדיור חלופי.

דרעי הודיע בנוסף כי משרד הפנים ישלם את ההוצאות באופן מלא וכבר בתחילת השבוע יועברו הכספים לשם כך.

בנוסף, הורה השר כי כל אדם שמתגורר בבית שניזוק לחלוטין מהשריפות, יקבל ממשרד הפנים מענק חד פעמי להתארגנות בגובה 2500 שקלים. המענק יינתן לכל בן משפחה שהתגורר בבית שנשרף לחלוטין.

דרעי הנחה את ראשי משרד הפנים להודיע לרשויות המקומיות לטפל ללא כל מגבלה כספית בכל המפגעים שנוצרו עקב השריפות ובימים הקרובים יגובש הפיצוי לכך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.