פרוש התפטר לטובת יעקב אשר (וידאו)

סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש הגיש לפני זמן קצר מכתב התפטרות ליו"ר הכנסת ובכך קיים את הבטחתו ליישום החוק הנורבגי שיאפשר את כניסתו של יעקב אשר לכנסת. "התפטרתי בשביל האחדות". { "מנעתי פילוג"}

היסטוריה: סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש הגיש לפני זמן קצר מכתב התפטרות ליו"ר הכנסת ובכך קיים את הבטחתו ליישום החוק הנורבגי שיאפשר את כניסתו של יעקב אשר לכנסת.

מיד לאחר שהתפטר, קיים פרוש מסיבת עיתונאים, בו נשאל על פרטי ההסכם, "גם ליצמן וגם גפני עודכנו", הבהיר פרוש, "אני הלכתי למהלך בכדי למנוע קרע עמוק ביהדות התורה", הסביר פרוש את המניע להסכם.

 

פרוש מתפטר מהכנסת: " למען האחדות". צפו

‎Posted by ‎Kooker קוקר‎ on‎ ראשון 22 מאי 2016

במכתב שהגיש ליו"ר הכנסת הוא נימק, "בהתאם לחוק סעיף 342 ליסוד הכנסת אני מתכבד להודיע על הפסקת כהונתי בכנסת, יובהר כי אם אחדל לכהן כסגן שר  תתחדש חברותי בכנסת". כתב פרוש.

פרוש 2

מאחורי הקלעים של המהלך התברר: כי פרוש בניגוד לאשלייה שיצר כביכול יש ברית עם ליצמן. בפועל, הוא חתר להסכם מול דגל בחינוך העצמאי, ובכך הצליח להגיע להבנות עם בית הגראי"ל.

פרוש 3

בשעה שגפני הצהיר הצהרות לוחמניות ,דוד שפירא נאמן ביתו של הרב שטיינמן פעל  מאחורי הקלעים להגיע להסדר עם פרוש, ובכך הגשים את חלומו של יעקב אשר להיכנס לכנסת.

המהלך התאפשר לאחר שדוד שפירא וסגן שר החינוך מאיר פרוש נפגשו אחרי חג הפסח מספר פעמים בהם דנו על התלהטות הרוחות בתקופה האחרונה, במיוחד לאחר הברית בין ליצמן לפרוש שהביא את דגל להצהיר הצהרות לוחמניות על פילוג אפשרי.

פרוש

כאמור,השניים ניהלו שיג ושיח בניסיון להגיע להבנות בנושאים שונים העומדים על סדר היום של הציבור החרדי. הצדדים הביעו רצון ונחישות להרגעת הרוחות.

ראשי דגל התורה הביעו את דעתם שביצוע חוק הנורבגי יסייע להם להנמיך את המתחים ולגיבוש ופעילות סיעה מאוחדת בת 7 חברים ובכך לתרום לחיזוק הישגיה של היהדות החרדית ולעבודה משותפת של סיעת יהדות התורה בכנסת כפי שהיה בקדנציה האחרונה.

המתיחות בין הצדדים הגיעה לסיומה לפני כניסת השבת, כאשר הצדדים הגיעו להבנות, ומחר – יום ראשון –  יגיש  פרוש את התפטרותו מהכנסת וימשיך לכהן כסגן שר החינוך, את מקומו יחליף  יעקב אשר שיכנס לכהן כח"כ בסיעת יהדות התורה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.