הבטיח תשואות דמיוניות לחרדים וירצה 68 חודשים בכלא

בית המשפט המחוזי בת"א הטיל על אילן מורגן 64 חודשי מאסר בגין מרמה והונאה, מורגן הבטיח למלווים החרדים תשואות דמיוניות של 24%-36% בחודש

סופו של עוקץ: בית המשפט המחוזי בת"א הטיל על אילן מורגן 64 חודשי מאסר בין מרמה והונאה, מורגן  עסק בתוכנית הלוואות למגזר החרדי בעודו עובד מבית השקעות רשמי, מורגן  הבטיח למלווים תשואות דמיוניות  של 24%-36% בחודש.  בנוסף מורגן לא סיפר מאומה על עברו הפלילי ללקוחותיו החרדים.

בתום הדיון נקבע כי על מורגן לשלם קנס של 25,000 שקל ופיצוי למתלוננים בסך -3 מיליון שקל.
מורגן הורשע בעשרות עבירות של קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירת מרמה והפרת אמונים בתאגיד,ועשרות עבירות על חוק איסור הלבנת הון.

מורגן שהפיל בפח חרדים רבים ריצה עונש מאסר בארה"ב בעבירות שמיוחסות לשוק ההון, לאחר שהגיע לארץ הוא שינה את שמו, והחל בתוכנית הלוואות למגזר החרדי מבית השקעות, כאמור, מורגן הונה חרדים רבים תוך כדי שהוא מבטיח למלווים תשואות דמיוניותשל 24%-36% בחודש. חרדים רבים נפלו בפח.

הנאשם פתח חברות פיקטיביות בקנדה  ורשם אותן למסחר בפרנקפורט,הנאשם גזל כספים של לקוחות בית ההשקעות אפולו, שנתנו כספם לניהול תיקי השקעות, אותם משקיעים לא ידעו את כל אשר נעשה.

בגזר הדין כתב בית המשפט: "אין ספק ולא יכולה להיות מחלוקת בדבר העובדה שמדובר במסכת מעשים מורכבת, סבוכה, מרמתית שנעשתה על ידי מי שתכנן מעשיו בקפידה ותחכום כאשר תחילה הוא שינה את שמו, פתח חברות ריקות מכל תוכן פעילות כלכלית, חברות ערך פיננסי ובשלב מתקדם יותר רכש חברה לניהול תיקים והציג בפני לקוחות אותה חברה מצג כוזב כדי לשכנע אותם לרכוש את מניות החברות הזרות, זאת ביודעו היטב כי בעשותם כן הם שמים את כספים על קרן הצבי ואין שום סיכוי שהם יוכלו לקבל את כספם חזרה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.