הביזבוזים בבלפור: ממזרני פילאטיס עד מקציפי קפה

ממשיכים לבזבז: פירוט ההוצאות בבית ראש הממשלה כולל גם נתונים מפתיעים: כמה עלתה השכרת מכונות קפה? ובאיזה חג מיוחד קיבלו עובדי ראש הממשלה שי נוסף?

כמה היו הוצאות בית ראש הממשלה בשנת 2014? לפי הדוח שנחשף היום נדמה כי בלשכת ראש הממשלה לא הפסיקו את הביזבוזים למרות הביקורת התקשרותית.

ממזרני פילאטיס ועד שיפוץ וניקיון ב-3.7 מיליון שקלים: משרד ראש הממשלה חשף היום (ראשון), לבקשת התנועה לחופש המידע, את ההתקשרויות עם ספקים לחודשים ינואר-יוני 2014.

הוצאות המשרד, כללו אף תשלומים עבור מעון ראש הממשלה הרשמי בירושלים והמעון הפרטי בקיסריה, עומדות על כ-54 מיליון שקלים עבור חצי שנה בלבד.

 

מעונו של ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים, מופיע גם הוא במספר סעיפים בדוח: עלויות הניקיון הסתכמו ב-243 אלף שקלים, והחשמל עבור הבית על 76 אלף שקלים.

 

הוצאות הגינון נאמדו ב-44 אלף שקלים, והוצאות המים במעון הפרטי בקיסריה שזכו גם הם לביקורת ציבורית חריפה בעבר עמדו על כעשרת אלפים שקלים.

 

מספר סעיפים עלומים בתוך הדו"ח,לדוגמה  ן "אינסטרומנטים" (15 אלף שקלים), פרויקט הסתרה עבורו שולמו למשתלה כמעט 12 אלף שקלים ושי לעובדים בט"ו בשבט שהסתכם ב-8,600 שקלים סך הכל.

עוד בחגיגה: משרד ראש הממשלה השכיר מכונות קפה, מקציפים ופולי קפה בסכום של 25 אלף שקלים. עוד נרכשו בית מזוזה מאלומיניום ב-6,500 שקלים ומזרנים לחוג פילאטיס ב-998 שקלים. במשרד ראש הממשלה הדגישו כי הנתונים שהועברו עוסקים רק בחציון הראשון של שנת 2014.

 

 

ההוצאות הגדולות ביותר המופיעות בדוח הן נסיעה של נתניהו לארה"ב במרס 2014 (5.6 מיליון שקלים) ונסיעה ליפן במאי 2014 (3.8 מיליון). הוצאות החשמל עבור כל יחידות משרד ראש הממשלה עומדות על 2.5 מיליון שקלים עבור חצי שנה בלבד, ועלויות הניקיון והשיפוץ למשרד הסתכמו ב-3.7 מיליון עבור אותה חצי שנה.

הביקור של האפיפיור פרנצסיקוס בישראל עלו לא מעט למשלם המיסים. שירותי הצילום לביקור תומחרו ב-652 אלף שקלים, מרכז התקשורת שהוקם במיוחד עבור הביקור עלה למדינה 144 אלף שקלים והשכרת האוטובוסים לביקור הסתכמה ב-25 אלף שקלים.

 

עו"ד אלונה וינוגרד, מנכ"לית התנועה לחופש המידע, אמרה בעקבות פרסום הנתונים: "זכינו לקבל נתונים ממשרד ראש הממשלה רק אודות החציון הראשון של שנת 2014. ברור שפרסום תמונת מצב מדויקת בנוגע להתקשרויות המשרד היא בקשה מורכבת, יחד עם זאת יש לזכור שכמעט כל הגופים שהתנועה פנתה אליהם השיבו לבקשה באופן מלא ומפורט. בנוסף, ניתן לצפות ממשרד ראש הממשלה שיהווה דוגמא ליישום מיטבי של זכות הציבור למידע ולא יפרש את הדרישה החוקית באופן צר, כפי שקורה לצערנו לעיתים קרובות מדי".

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "הניסיון לייחס לראש הממשלה נתניהו את כל ההתקשרויות שהתפרסמו בדוח מוטעה ומטעה. הדוח מפרט לא רק את הוצאות משרד ראש הממשלה, אלא גם התקשרויות משותפות המתייחסות גם למספר יחידות סמך ומשרדי ממשלה נוספים כמו נציבות שירות המדינה, המשרד לאזרחים ותיקים, מנהלת תנופה, מערך הגיור וגופים נוספים. בנוסף, הסכומים כוללים גם את הוצאות המשרד לעניינים אסטרטגיים, משרד המודיעין, המטה לביטחון לאומי, מטה הסייבר הלאומי, הממונה על היישומים הביומטריים ארכיון המדינה והרשות לקידום מעמד האישה".

 

"הדוח שפורסם היום, ובו פירוט של למעלה מאלף התקשרויות שנעשו בחצי הראשון של שנת 2014, כולל הוצאות של המשרד לעניינים אסטרטגיים, משרד המודיעין, המטה לביטחון לאומי, מטה הסייבר הלאומי, הממונה על היישומים הביומטריים ארכיון המדינה והרשות לקידום מעמד האישה. יודגש כי בדו"ח מופיעים גם נתונים של התקשרויות משותפות המתייחסים לעיתים גם למספר יחידות סמך ומשרדים נוספים (דוגמת נציבות שירות המדינה, המשרד לאזרחים ותיקים, מנהלת תנופה, מערך הגיור וכו')".

 

"התשובות לגבי הוצאות בית רה"מ פורסמו בדוח שפרסם משרד ראש הממשלה ביוזמתו בתאריך 21/5/15, כפי שנעשה גם בשנה הקודמת. הוצאות החשמל כוללות גם את המשרד לעניינים אסטרטגיים, משרד המודיעין, המטה לביטחון לאומי, מטה הסייבר הלאומי, הממונה על היישומים הביומטריים ארכיון המדינה והרשות לקידום מעמד האישה,  נציבות שירות המדינה, המשרד לאזרחים ותיקים, מנהלת תנופה, מערך הגיור ועוד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.