הביזיון בטבריה: רבנים במחאה על ביזוי כבוד התורה

המהומה בטבריה: לאחר שפעילים חילונים ביזו את רבה של טבריה, כעת ועד רבני הערים בישראל הוציא הודעת מחאה ובה הם מביעים זעזוע על ביזוי כבוד התורה

בעקבות זעקות המחאה במהלך ישיבת מועצת העיר טבריה בה ביזו פעילים חילונים את הרב משה בוחבוט רבה של העיר טבריה, כעת ועד רבני הערים בישראל הוציא הודעת מחאה ובה הם מביעים את מחאתם על ביזוי כבוד התורה.

וכך הם כותבים במכתבם: "הוועד מגנה ומוחה על הפגיעה בכבוד התורה והרבנות ובפגיעה במרא דאתרא דטבריה היה לא תהיה בישראל. אוי לאותה בושה ואוי להם מנשיכת נחש, שהרי נאמר כי כל המבזה ת"ח אין למכתו תרופה. "

לסיום נכתב בהודעת הגינוי, "יהי רצון שלא ישמע עוד כשבר הזה בישראל, ולך כבוד הרב, אנו מחזקים את ידך במלאכת הקודש ומסירות הנפש שלכם על העמדת התורה והיראה בעירכם. חיזקו ואימצו אל תירא ואל תחת", חותם הרב דויד אוחיון את מכתבו הנרגש.

גם ח"כ ינון אזולאי יצא בהודעה בה הוא קרא לראש העיר טבריה "לעצור את מסע הסתה הנוראי המידרדר ועלול להיות מתורגם חלילה למעשים חמורים", אזולאי הוסיף: "קורא לרון קובי לכבד את מעמדו וקודם כל להראות דוגמא אישית, לגנות את ההתלהמות המסוכנת כלפי ח"מ אוחנה – ויפה שעה אחת קודם".

אמש נערכה ישיבת המועצה הראשונה של ראש העיר טבריה, רון קובי, האנטי חרדי, בהשתתפות כמה מאות מתומכיו.

ברגע שהרב הראשי של טבריה, הגאון רבי משה צבי בוחבוט, החל לברך את ראש העיר מעל הבמה לבקשתו של ראש העיר שהזמין את הרב לברך, החלו מעריציו של רון קובי לזעוק נגד הרב מלים קשות, כמו "בוז", "בושה" וכו', עד שהרב הפסיק את נאומו ויצא מחוץ לאולם.

צפו:

במקביל, דקות לאחר מכן התפוצצה ישיבת המועצה על ידי חבר המועצה החרדי דוד אוחנה, שהחל להערים קשיים על מינוי כל וועדה שראש העיר ניסה לאשר, וזאת מאחר ולראש העיר אין קואליציה. חוץ מרשימתו, שקיבלה 6 מנדטים, כל שאר  הרשימות לפי שעה באופוזיציה.

וכך, אחרי 4 דקות מהפתיחה הרשמית של ישיבת המועצה, הצליחו חברי המועצה החרדים ובראשם דוד אוחנה לפוצץ את הישיבה ולסגירתה, לקול תרועות וזעקות בוז מתומכיו של רון קובי.

וזה לא נגמר: כאשר יצאו מהאולם חברי המועצה החרדים דוד אוחנה ואליהו זגדון, תקפו אותם פעילים חלוניים שהיו במקום באלימות, והשניים "ניצלו בנס", כך לדברי מקורבים.

הבוקר, בעקבות אירועי אתמול, קוראים עסקני הציבור החרדי לעצרת מחאה בעיר על הפגיעה בכבוד התורה וכן על האלימות נגד חברי  המועצה החרדים.

בהודעה שהפיצו הפעילים החרדים הבוקר נכתב: "עצרת מחאה, וחיזוקו של המרא דאתרא הגאון הרב משה צבי בוחבוט שליט״א:

"לאחר שהיינו עדים לבזיון חכמים כאן בעיר טבריה, חובה עלינו לקום ולמחות על בזיון והסתה, של אנשים חסרי רסן ותרבות. כולנו נתאסף מחר יום רביעי בשעה  19.30 ליד ביתו של הרב ברחוב שדרות הרצל 19 פרוייקט אריסטון (בניין A), הבניין הראשון.

"כמו״כ נצרף מחאה נמרצת על פגיעה קשה, בנבחרי הציבור החרדים הרב אליהו זגדון והרב דוד אוחנה, ביוצאם מישיבת מועצת העיר ע״י פורעים משולחי רסן.

"כל מי שכבוד התורה והאדם חשובים לו יגיע מחר למחאה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.