הביזיון בכותל: נתניהו מגנה: "האירועים לא תורמים לקידום פתרון מוסכם"

לאחר הבזיון בכותל: ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה הבוקר את העימותים ברחבת הכותל בין מתפללים חרדים לבין התנועה הקונסרבטיבית והרפורמית והביע את צערו על התנהגות הרפורומים. צפו בתיעוד סוער.

לאחר הבזיון בכותל: ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה הבוקר את העימותים ברחבת הכותל בין מתפללים חרדים לבין התנועה הקונסרבטיבית והרפורמית והביע את צערו על התנהגות הרפורומים. "האירועים המצערים שהתרחשו היום ברחבת הכותל לא תורמים לקידום פתרון מוסכם להסדרי התפילה במקום", אמר ראש הממשלה.

עושות היסטוריה! תפילת ראש חודש עם 14 ספרי תורה בעזרת הנשים בכותל. ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל: "פרצנו את הדרך! עשינו היסטוריה! אמנם באיחור של שבועיים אבל זו שמחת תורה. זה המצב הראוי שבו גם נשים תוכלנה לגשת לספר התורה ולקרוא בתורה בכל יום שבו הן חפצות בכך". חודש טוב ישראל!

פורסם על ידי ‏נשות הכותל‏ ב- יום שלישי, 1 בנובמבר 2016

"ההפרה החד-צדדית של הסטטוס-קוו בכותל פוגעת במאמצינו המתמשכים להגיע לפשרה", הוסיף נתניהו.

כאמור,   כ-200 רבנים ורבות של התנועה הרפורמית והקונסרבטיבית צעדו היום  (רביעי) עם ספרי תורה בידיהם משער האשפות לכותל המערבי.

 

בין המפגינים, עשרות מפגינים, ביניהם סדרנים ובני נוער, התעמתו עם הצועדים וניסו לחטוף מהם את ספרי התורה.

לראשונה, המשטרה איפשרה להכניס למתחם רחבת הכותל  עשרות ספרי התורה שנישאו על ידי רבנים ורבות התנועה.  בניגוד לפעמים הקודמות, הכניסה למתחם לא עוכבה על ידי המשטרה, אך לטענת הצועדים, השוטרים לא התערבו כשהמפגינים החלו לדחוף ולנסות למנוע מהם מלהיכנס.

בצעדה משתתפים יו"ר ארגון נשות הכותל ענת הופמן, נשיא התנועה הרפורמית בארצות הברית, וראש התנועה הקונסרבטיבית בצפון אמריקה.

 

ביזיון בכותל

"הכותל המערבי לא יהיה אותו כותל אחרי היום הזה", אמר  גלעד קריב, מנכ"ל התנועה הרפורמית בישראל. "בפעם הראשונה, נשים וגברים, יהודים רפורמים וקונסרבטיבים, חילונים ואורתודוקסים, עומדים על הזכות שלהם להיכנס לכותל המערבי. היום שחררנו את הכותל מידי שליטת החרדים. המפלגות החרדיות לא יקבעו לרוב העם היהודי איך להתפלל".

"פרצנו את הדרך! עשינו היסטוריה!", הצהירה יו"ר ארגון נשות הכותל, ענת הופמן, שהגיעה למקום לתפילת ראש חודש חשוון. "זה אמנם באיחור של שבועיים – אבל זו שמחת תורה. זה המצב הראוי שבו גם נשים תוכלנה לגשת לספר התורה ולקרוא בתורה בכל יום שבו הן חפצות בכך". לטענת נשות הכותל, הוכנסו לרחבת הנשים בכותל 8 ספרי תורה – והן התפללו עמם ללא הפרעה.

צילומים: פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.