הביע שמחה על הדקירה במצעד התועבה ונקנס בסכום של 180 ש"ח

שופט בית משפט השלום באשקלון השופט הבכיר חיים נחמיאס גזר את דינו של גלעד קליינר שהביע שמחה על הירצחה של שירה בנקי ז"ל והטיל עליו עונש של קנס של מאה שמונים שח וכן התחייבות שלא יעבור את העבירה

שופט בית משפט השלום באשקלון השופט הבכיר חיים נחמיאס גזר את דינו של גלעד קליינר שהביע שמחה על הירצחה של שירה בנקי ז"ל והטיל עליו עונש של קנס של מאה שמונים שח וכן התחייבות שלא יעבור את העבירה. בפרקליטות ביקשו בתחילת הדרך לשלוח את קליינר למאסר בפועל, אולם עו"ד איתמר בן גביר פרקליטו של קליינר דרש לקבל לידיו את נתוני הפרקליטות באשר לסגירת תיקים של ערבים ופעילי שמאל קיצוני שהביעו שמחה על מות מתנחלים וחרדים.

השופט נחמיאס הורה בהחלטה תקדימית כי המדינה תספר את כל המידע באשר להתנהלותה ולאור זאת הסכימה הפרקליטות להגיע להסדר טיעון בו נמחקו שלושה אישומים של הסתה ושני סעיפים של הפרת הוראה חוקית .

במסגרת ההסדר חזרה בה הפרקליטות מהדרישה להטיל על קליינר עונשים של מאסר או עבודות שירות ואף מהדרישה להטיל עונש מאסר על תנאי ודרשה עבודות שלצ. (התנדבות).
שירות המבחן קבע שקליינר לא מתאים לעבודות שלצ ובדיון היום המחלוקת היחידה בין הצדדים היא לעניין גובה הקנס. הפרקליטות דרשה קנס כספי של עשרת אלפים שח ואילו עו"ד בן גביר ביקש להסתפק בקנס סימלי והפנה לשורה ארוכה של מקרים בהם נאמרו אמירות דומות על ידי ערבים ששמחו על רצח חיילים בפרקליטות סגרו את התיקים.

השופט נחמיאס החמיא לטיעוני הצדדים וקבע כי "הסנגור חירף נפשו למען הנאשם והפך כל אבן למענו" השופט קבע במקרה של קליינר כי אכן מדובר במקרה חריג עם נסיבות חריגות ולכן הסדר הטיעון הוא סביר ובכוונת בימש לכבדו. "אין גם כל תועלת לאור דברי שירות המבחן להטיל על הנאשם שלצ ועדיף על כך פגישות עם שירות המבחן ונסיון לשקמו".

במחלוקת לעניין הקנס קבע השופט כי הוא מקבל את מדת הסנגור ואין טעם להשית על קליינר קנס משמעותי ויש לגזור על הנאשם את העונש המתאים לו בתיק שלפניו.

לאור זאת גזר על הנאשם קנס מאה שמונים שח(עשר פעמים חי) התחייבות שלא יעבור על אותה עבירה וקבע כי קליינר יעמוד לצו מבחן ויצטרך להגיע לפגישות שבועיות אצל קצינת מבחן .

עו"ד בן גביר אומר בתגובה כי : "מרוצה שכבוד השופט הבכיר קיבל טענותינו ועוד יותר מרוצה מכך שלאחר שדרשתי וקיבלתי החלטה הפרקליטות צריכה לגלות את כל תיקי החקירה שסגרו בעניין ערבים ושמאלנים, הבינו בפרקליטות שכדאי לסיים התיק בהסדר טיעון מאוזן וסביר. דברי שמחה על רצח נערה הרגיזו גם אותי אך מכאן ועד לניהול הליך פלילי הדרך ארוכה מאוד."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.