הבית היהודי: "או דתות או אופוזיציה"

במפלגה הדת"ל מקדשים מלחמה על משרד הדתות. ח"כ שקד: "אם לא יהיה הסדר שיניח את דעתנו – נשב באופוזיציה"

רק זה היה חסר לנתניהו: כשברקע הנסיגה בהבנות שהושגו עם יהדות התורה, מתפתח בשעות האחרונות קרב בזירה נוספת: משרד הדתות.

מסתבר כי בבית היהודי לא מתכוונים לוותר לש"ס על 'מכרה הזהב' הפוליטי הזה, בכירי המפלגה מצהירים כי מבחינתם מדובר במאבק קריטי ואין בכוונתם להגיע לפשרה בענין.

הבוקר התראיינה ח"כ אילת שקד ל'גלי צה"ל' ואמרה כי מדובר בנושא שעלול להפיל את המו"מ עם הליכוד. לדבריה, "תיק הדתות, לפי הפרסומים האחרונים, הליכוד רוצה לתת אותו לש"ס. זה לא יקרה".

שקד הוסיפה: "הבית היהודי לא תפקיר את כל רבנויות הערים ואת כל מה שבנינו עד היום. צריך לדעת שאנחנו מתכוונים לשמור גם על ההישגים של הממשלה הקודמת".

בסיום הראיון שיגרה שקד איום יותר ממרומז לעבר נתניהו והליכוד: "תיק הדתות חשוב מאוד לבית היהודי, אם לא יהיה הסדר שיניח את דעתנו אנחנו נשב בחוץ. האופוזיציה היא לא מילה גסה".

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי לאחר עשר פגישות בין אנשי הליכוד ליהדות התורה – מדווחים גורמים ביהדות התורה כי הליכוד מערים קשיים בנושא חוק הגיוס.

הליכוד מסרב להעניק הבטחות בסוגיית חוק הגיוס, מה שיוצר מתיחות בין הליכוד לנציגי המשא ומתן של יהדות התורה.

גורם ביהדות התורה הבהיר בשיחה עם ערוץ 7 כי חוק הגיוס הוא נושא מרכזי בו הוא דורש לחולל שינויים במיוחד: הסנקציות הפליליות, "בליכוד חזרו בהם מהסיכומים המוקדמים". הוא טוען.
לדברי הגורם, "למרות שיהדות התורה התפשרה במספר נושאים, בחוק הגיוס היא דורשת להיצמד לסיכומים המקדמים – וזה כעת לא קורה".

גם בגיזרת ש"ס לא שקט, כאשר שאלת משרד הפנים טרם באה אל פתרונה. בנוסף, התגלעה מחלוקת בין המפלגות סביב תפקיד יו"ר הכנסת.

כך או אחרת, הן בליכוד והן במפלגות החרדיות מעריכים שחתימה על הסכם בין הצדדים ריאלית עוד השבוע, אלא שבצוותי המו"מ מבינים שבדרך לחתימה הם יזדקקו למספר פתרונות יצירתיים כדי לגבור על המכשולים האחרונים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.