הבית היהודי או הבית הדרוזי? בנט בסיור במעוז הדרוזים

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, זכה אמש  לקבלת פנים חמה ומרגשת בביקור בכפרים דרוזיים בגליל. בנט ביקר, יחד עם מוטי יוגב ושולי מועלם,בג'וליס, בירכא, בכסרא סמייא ובחורפיש.

בנט נפגש עם תושבים בכפר ששטחו בפניו את בעיותיהם. הם דיברו בעיקר, על משבר הבנייה שבו הם נתונים,ועל כך שממשלת ישראל לא מאפשרת להם להרחיב את שטחי הכפרים שלהם, ולכם הם נאלצים לשל קנסות כבדים. נוסף על כך, העדה הדרוזית, כך סיפרו התושבים, סובלת מבעיית תעסוקה קשה, חרף נשיאתם בנטל הביטחוני בישראל.

הביקור נפתח בג'וליס, בביתו של השייח מואפק טאריף, ראש העדה הדרוזית, שהביע בפני בנט את הערכתו הרבה אליו. לביקור הצטרף גם הרב שוגרמן.

לאחר מכן נפגש נפתלי עם בכירי הכפר לשיחה, שבה סיפר להם על מהלך שירותו הצבאי, שבעודו קצין צעיר במגלן ,  גשש דרוזי הציל את חייו כשמנע ממנו לדרוך על מוקש בעת סיור שגרתי.הוא קיבל הסבר מפורט על המורשת הדרוזית ואמר לסובבים:"באתי ללמוד".

בנט אף נפגש עם השופט  הינו נעים ומשפחתו ולמד על דיני האישות בעדה הדרוזית.

בירכא, הגיע בנט לסוכת האבלים של משפחת שריף עבד, שאיבדה את בנה הצעיר בן ה-15 בתאונת דרכים.

בכסרא סמייה התארח בנט  במפגש עם ראש המועצה נביה אסעד ופעילים מפקיעין ומעין אסעד.

בסיום היום נכח בחדר ההנצחה של אל"מ נביה מרעי ז"ל בחורפיש, ושוחח עם משפחתו. במקביל,נפגשה שולי מועלם, שהיא גם סגנית ארגון אלמנות יתומי צה"ל, עם אלמנות צה"ל מהעדה הדרוזית.

 בנט אמר לבכירי העדה הדרוזית:"אתם אחיי. כל אחד ששירת בצבא זכה להכיר את אחיו, בדיוק כמוני. יש פה ברית אמת. לצערי היא באה לידי ביטוי רק בזמנים קשים, בזמנים של שכול. המבחן שלנו הוא בזמנים הטובים. אומנם אין לנו ברשימת הבית היהודי נציג דרוזי. אז אני מתנדב להיות הדרוזי ברשימה שלנו ולדאוג לכם. אם אנחנו יודעים להילחם יחד. אנחנו צריכים לדעת גם לחיות יחד.לדעתי, אחת הבעיות של הדרוזים ברמת הגולן נובעת מהגמגום של ממשלות ישראל בנושא. אנו נפעל ונדאג שרמת הגולן תישאר שלנו לנצח."

1525680_683670611654610_1218750410_n

 צילום :מתוך פייסבוק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.