'הבית היהודי': אם הרב אריאל לא ייבחר – גם הרב עמאר לא ייבחר

סאגת הבחירות לרבנות הראשית לא חושבת להיגמר.

אמש נמאס לאנשי 'הבית היהודי' להמתין לש"ס בהצעת הדיל לרבנות הראשית, לפיה ש"ס תתמוך בחוק הרב אריאל שיאפשר לרבנים מעל גיל 70 להתמודד לתפקיד הרב הראשי, ובתמורה הבית היהודי יתמכו בחוק עמאר, לפיו רב ראשי מכהן או כזה שכיהן בתפקיד בעבר – יוכל להתמודד על התפקיד בשנית.
ביממה האחרונה העבירו בבית היהודי מסרים לאנשי ש"ס לפיהם אם לא תתקבל תשובה מש"ס בימים הקרובים לדיל, אזי הבית היהודי תבחר להגדיל את מספר חברי הגוף הבוחר, ובכך להעניק יתרון בולט לציונות הדתית ולפתוח את הדלת לפני בחירת שני רבנים ציונים, אשכנזי וספרדי.
"הבית היהודי אינה נתונה לחסדיהם ולרצונות המשתנים של אנשי ש"ס," אמר גורם במפלגה ל'מעריב'. "האחריות הציבורית שלנו מחייבת אותנו לחשוב גם על אופציות נוספות, ולא להמתין לאנשי ש"ס לזמן בלתי מוגבל".

הגורם הוסיף כי בבית היהודי יש תחושה כי בש"ס יש מי שמנסה לטרפד לגר"ש עמאר את המינוי, אולם אין בכוונתם להמשיך לחכות זמן רב לתשובה בשל לוח הזמנים הקצר של מערכת הבחירות לרבנות, שאמורה להתקיים בעתיד הקרוב.
היוזמה החדשה שבוחנים בבית היהודי היא לשנות באמצעות חקיקה את מספרם של חברי הגוף הבוחר את הרבנים הראשיים, מ-150 ל-310 חברים. אם ההצעה תתקבל, כל 120 חברי הכנסת ייכללו בגוף הבוחר, בנוסף ל-30 נציגים של המוסדות היהודיים העולמיים. אליהם יצטרפו 150 רבנים שייבחרו על פי הקריטריונים של הגוף הבוחר הנוכחי, אך עם הגדלה של מספר הרבנים הצבאיים. בנוסף, יצורפו עשר טוענות רבניות לגוף הבוחר החדש, והן ייבחרו על ידי הרבנים הראשיים היוצאים. במקרה כזה, כמעט מובטח שייבחרו שני רבנים דתיים לאומיים לרבנות הראשית.
גורם בש"ס הגיב לדברים ואמר ל'מעריב': "בבית היהודי צריכים להבין שהרב עמאר הוא אמנם דמות מוערכת ויש תמיכה רבה במועמדותו, אולם בד בבד, ש"ס לא יכולה לוותר על אינטרסים אחרים שלה. לכן, היא צריכה לנהל את המשא ומתן בעצמה מול הבית היהודי, ולא דרך לשכת הרב הראשי הספרדי לישראל".

עוד ידיעות בנושא:

• קרב על הרבנות? פייגלין יוזם: רב אחד בלבד

• המירוץ מתחמם ● לראשונה התייצבו המתמודדים על משרת הרב הראשי על במה אחת והציגו את עמדותיהם ● מיוחד

• הגר"י מצגר: "הרבנות נהייתה למועדון חבר מביא חבר"

• הציונות הדתית שסועה: מי יהיה הרב הראשי?

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.