הבית היהודי מציב אולטימטום לנתניהו: "לא נשתתף בהצבעות"

המחלוקת הפוליטית סביב חוק פסקת ההתגברות תופסת תאוצה: סיעת הבית היהודי הודיעה הבוקר (א') כי אם לא יועלה ביום ראשון בעוד כשבוע וחצי החוק בוועדת השרים לחקיקה, היא תימנע מלהשתתף בהצבעות ולהצביע עם הקואליציה.

בהודעה שפרסמה הסיעה נאמר, "נענינו אמש לבקשת ראש הממשלה לדחות בשבוע את ההצבעה על פיסקת ההתגברות, על מנת להעמיק בנושא וללבן אותו.
עם זאת, סיעת הבית היהודי נחושה להעביר את פיסקת ההתגברות, המהלך החוקתי החשוב מזה 25 שנה".

"זהו הבסיס למשילות, להוצאת המסתננים הבלתי חוקיים ולמאבק אפקטיבי בטרור. אסור להחמיץ הזדמנות היסטורית להשבת האיזון בין הממשלה לבין בג״צ שחרג מסמכותו", הוסיפו בסיעה.

דוברות הסיעה מסרה עוד, "אנו מודיעים שמיום ראשון, 6 במאי, בעוד עשרה ימים, אם החוק לא יעלה להצבעה בוועדת השרים לחקיקה, חברי הכנסת של הבית היהודי לא ישתתפו יותר בהצבעות עם הקואליציה. נזכיר שהליכוד מחויב על פי ההסכם הקואליציוני לתמוך בפיסקת ההתגברות ברוב 61. הסכמים יש לכבד".

נזכיר כי אתמול דרשה נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, כתנאי לפגישה עם ראש הממשלה בנוגע לחוק – למנוע את העלאתו לדיון ביום ראשון הקרוב. ראש הממשלה פנה לשרה שקד שהסכימה לדחייה בשבוע.

בליכוד עם זאת, בחרו לתקוף את הבית היהודי.

"שוב ספין של 'הבית היהודי' שלא מחמיצים הזדמנות לעוות את העובדות ולירות בתוך הנגמ״ש. בישיבת ראשי הקואליציה האחרונה סוכם שמיד לאחר יום העצמאות ראש הממשלה ושרת המשפטים ייפגשו עם נשיאת בית המשפט העליון. כיוון ששרת המשפטים טסה לחו״ל עד סוף השבוע, הפגישה עם נשיאת העליון נדחתה ליום ראשון ולכן גם ההצבעה נדחתה. זאת הסיבה לדחייה ולא שום סיבה אחרת", אמרו בליכוד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.