הסיכום הסודי של 'הבית היהודי': שחרור מחבלים תמורת בנייה ביו"ש

'הבית היהודי' הגיעה לסיכום חשאי מול ראש  הממשלה: שחרור המחבלים, תמורת בנייה והפשרות בנייה בשטחי יהודה ושומרון.

לפי המידע המתפרסם הבוקר, שר השיכון מ'הבית היהודי' אורי אריאל, מנהל ערוץ הידברות חשאי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, במסגרתו מגבשים השניים הבנות לפיהן בתמורה לשחרור האסירים – נתניהו יאשר את בנייתן של אלפי יחידות דיור ביהודה ושומרון.

בשל החשש שהפרטים יודלפו ויביכו את ראש הממשלה בפני האמריקאים והפלסטינים ואולי אף יסכלו את התכנית, מקפידים השניים לקיים את המגעים בעניין באמצעות מכתבים שנמסרים לכל אחד מהם באופן אישי, במעטפות חתומות שמונחות על שולחנותיהם.

גורמים בכירים ב'בית היהודי' ימסרו לתקשורת כי הסיכומים החשאיים הללו הם שאחראים לשקט היחסי שבו עברה בממשלה ההחלטה על שחרור המחבלים הפלסטינים, גם על ידי המפלגה הימנית ביותר לכאורה, 'הבית היהודי'. לדבריהם, הסיכומים בין נתניהו לאריאל מתייחסים בעיקר ליישובים שנמצאים בתוך גושי ההתיישבות ביהודה ושומרון, ולפרויקטים בירושלים.

ההבנות בעניין אמנם עוד לא נחתמו באופן סופי, אבל ככל הנראה כבר בתקופה הקרובה יאושרו לבנייה אלף יחידות דיור, ובחודשים הקרובים יתווספו אליהן בין 3,500 ל-4,500 יחידות נוספות.

בישיבת הסיעה של הבית היהודי שנערכה ביום שני האחרון התבקשו חברי הכנסת של המפלגה שלא לאיים בתקופה הקרובה איומי פרישה מהקואליציה, זאת משום שלאור ההבנות המתגבשות בנושא הבנייה אין למפלגה כוונה לפרוש ממנה. "המבחן יהיה במידה ונתניהו לא יעמוד בסיכומים בנושא הבנייה בחודשים הקרובים", הסבירו גורמים ב'בית היהודי'. "זה המדד מבחינתנו, ורק על פי זה נחליט על צעדינו בעתיד".

עוד סיפרו ב'בית היהודי' כי יו"ר המפלגה, נפתלי בנט, העביר להם מסרים מרגיעים ואמר כי אין שום טעם לאיים בפרישה, מכיוון שבין כה וכה השיחות שהחלו השבוע עם הפלסטינים לא צפויות להוביל לשום הסכם מדיני.

מלשכת שר השיכון נמסר בתגובה כי "השר אריאל מקיים כל העת פגישות, דיונים ותכתובות עם לשכת ראש הממשלה, על מנת למצוא פתרונות לשוק הדיור בכל חלקי ארץ ישראל, כולל בירושלים וביו"ש. השר אריאל דורש כל העת, מאז כניסתו לתפקיד, לאפשר בנייה בירושלים וביהודה ושומרון, ופועל שכך יבוצע".

מהבית היהודי מסרו בתגובה כי "הבית היהודי עמדה על כך שלא תהיה הקפאת בניה ביו"ש כתנאי לפתיחת המשא ומתן. וכך אכן יהיה. בלי קשר לכך, הבית היהודי היא המפלגה היחידה בקואליציה שהתנגדה פה אחד לשחרור רוצחים. מוטב שמי שמצביע בעד שחרור רוצחים יבדוק את עצמו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.