הבית היהודי – מתייצב לימין החרדים מול הבג"ץ

בכירים בבית היהודי, מתבטאים הבוקר נגד החלטת הבג"ץ – לעצור תקציבים לבחורי ישיבה שנמצאים בהליך גיוס ותלויים בדיחוי שהוציא שר הביטחון בוגי יעלון.
בבית היהודי אומרים כי המהלך הזה הוא פעולה חסרת שיקול דעת. כאשר כולם עסוקים בוועדת שקד ובהסדרת הנושא בצורה מסודרת לא היה ראוי ששופט שקול יבחר להתערב בנושא.
הביקורת מצד הבית היהודי על ההחלטה, היא חלק משינוי איסטרטגיה שהתקבלה בסיעת הבית היהודי, לפיו צריך לשנות כיוון ביחס לציבור החרדי, מול הדיונים על וויתורים והסכמים.
החשש בבית היהודי הוא ממצב שבו הנושא המדיני – שכבר צובר תאוצה, ישתלט על סדר היום הציבורי, ויוביל למצב שבו הסיעות החרדיות יקבלו עדיפות אצל נתניהו.
בימים האחרונים התפרסמו ידיעות על פגישות של חברי הכנסת החרדים עם ראש הממשלה, כאן בקוקר תיעדנו ביום שני בערב את חה"כ מאיר פורוש יוצא ממשרד ראש הממשלה – מפגישה עם נתניהו.
בבית היהודי קיים חשש גדול כי החרדים בלחץ חוק הגיוס והגזירות על עולם הישיבות, יסכימו לתמוך במהלכים מדיניים, בתמורה לפתרון חוק הגיוס ותקציבי עולם התורה.
אי לכך ההחלטה שהתקבלה אצל נפתלי בנט ובכירי הסיעה היא לחבק את הציבור החרדי ולהביע בו תמיכה פומבית.
במהלך הבוקר כבר הספיקו שלשה מאנשי הבית היהודי ובראשם נפתלי בנט בעצמו להתראיין לתקשורת החרדית ולהביע את מורת רוחם מהחלטת הבג"ץ. אין ספק שבימים כתיקונם לא היינו רואים מצעד מחאה כזה מצד הבית היהודי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.