הבית היהודי: "שליברמן יתמקד בחיסול הנייה"

לאחר שליברמן תקף את הבית היהודי, בבית היהודי תקפו את ליברמן על דבריו וכינו אותו פטפטן בלתי נלאה. "שיתמקד בחיסול הנייה במקום להתנדב להקים פלסטין על כביש 6".{ תככים בקואליציה}

שר הביטחון אביגדור ליברמן  התייחס בכנס איגוד דוברי הרשויות המקומיות לסערה שעוררו דבריו על הצורך לבנות רק בגושי ההתיישבות, "לא נתפשר על העמדות שלנו משיקולים אלקטורליים", אמר ליברמן.

 

"אני תמכתי ברכישת הצוללות בכל עמדה שהייתי, גם כשר חוץ וגם באופוזיציה, אני לא מכיר שום ניגוד עניינים", אמר בתגובה לעסקאות רכישת הצוללות שנעשתה שלא כשורה "לראש הממשלה לא היה מושג את מי אותו עורך דין מייצג, מניח שיש לו עשרות או מאות לקוחות באותו משרד".

על הנושא המדיני וההתיישבות אמר: "אנחנו צריכים לבחור מה אנחנו רוצים – תוצאות או ססמאות. כשאני מסתכל על השנים האחרונות ואני מנסה לעשות חשבון פשוט מה קרה בהתיישבות, לצערי התוצאות הן לא טובות", הסביר ליברמן. לדבריו, הסיבה המרכזית לכך שההתיישבות לא התפתחה בקצב היא "חוסר הצלחה להגיע לתיאום עם ארצות הברית – לא הגענו למדיניות מתואמת". ליברמן חזר על דבריו בתדרוך לכתבים ואמר: "חייבים להמתין לממשל החדש ולנסות כמה שיותר מהר לגבש יחד את המדיניות החדשה. חשוב לכנס את כל מרכיבי הקואליציה ולגבש את התפיסה הישראלית. אין שום ערובה או ביטחון, שום דבר לא בכיס שלנו".

על דבריה של סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, שכינתה את דבריו "פיגוע מדיני" אמר ליברמן, "אם חוטובלי לא תתקוף אותי אף אחד לא יחשוד בקיומה. אני מקבל את המתקפה שלה כסימן שאני צודק. הכלל שלי להגיד אמת ורק אמת – ככה התנהלתי וככה התנהגתי, ואני מצטער שיש אנשים שמנסים להוביל שולל את המתיישבים וליצור ציפיות ואשליות. מדובר באנשים טובים – אנשי עמונה כמו אנשי עפרה – הם נורמטיביים ושומרי חוק. זו לא אשמתם: אנשים קנו את הדירות והבתים ממשרד השיכון שבנה".

כאן עבר ליברמן לתקוף את בנט על חוק ההסדרה והיוזמות למנוע את פינוי עמונה  "צריך פתרונות מעשיים. כל הניסיון להסלים ולהפריח ססמאות, כל התחרות הזו בימין, זה מה שגרם את כל הנזק. אני קורא לאחריות ולא להתלהמות שיכולה להפיל ממשלה. אני מייצג את הימין הפרגמטי והמעשי. יש ימין פרגמטי וימין פופוליסטי, כל השאר לא מעניין. אני לא מחלק ציונים לאחרים, אנחנו לא ניסחף אחרי הסיסמאות".

 

ליברמן הדגיש ואמר "אני מכבד את בנט, אבל יש לי תפיסה אחרת לגמרי – צריך להמתין ולהתנהל באחריות. אין טעם לכל הססמאות כשלא בונים שום דבר. מי שאמון על הפינוי של עמונה זו ממשלת ישראל, יש פסק דין חלוט. אם יימצא פתרון אחר, הלוואי. צריך לחפש פתרונות עד לרגע האחרון, אבל יכול להיות שזה לא יעזור".

 

בבית היהודי תקפו  את ליברמן על דבריו וכינו אותו פטפטן בלתי נלאה. "שיתמקד בחיסול הנייה במקום להתנדב להקים פלסטין על כביש 6", אמרו במפלגה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.