הבית הלבן: "גרסת רוסיה לא אמינה"‎

במוסקבה טענו כי תקיפת צבא סוריה באידליב כוונה למאגר נשק כימי של המורדים, בבית הלבן תקפו את רוסיה ובאום גינו בחריפות את הטבח בסוריה. {הטבח בסוריה}

מועצת הביטחון של האו"ם התכנסה לדיון חירום בעקבות מתקפת הגז הקטלנית שגדעה את חייהם של 100 בני אדם באידליב שבסוריה. הדיון כונס  לבקשת בריטניה, צרפת וארה"ב, שלושת המדינות הבכירות  באום הטילו את האחריות למתקפה על ממשל אסד. "מדובר במעשה מתועב ויש להתייחס אליו ככזה", אמר שר ההגנה האמריקני

.

 שגרירי ארה"ב בריטניה וצרפת הגישו בדיון למועצה טיוטת הצעה לביצוע חקירה מעמיקה של המתקפה – מה שהביא לביקורת רוסית שם טענו כי מדובר בטקסט "לא מקובל".
גם בארה"ב דוחים את טענות הרוסים כי צבא אסד למעשה תקף מאגר נשק כימי של המורדים. "מדובר בטענה שאינה מתיישבת עם המציאות", אמרו גורם אמריקני. הבית הלבן אף פרסם הודעה רשמית בה נאמר כי גרסת רוסיה "אינה אמינה".
ארגון הבריאות העולמי של האו"ם אמר כי הפגיעות של הסורים "כוללות סימפטומים שתואמים תגובה לגז עצבים". לפי הודעת הארגון, "יש סימנים שמעידים על חשיפה לחומרים כימיים שכוללת גז עצבים". עוד עולה מבדיקת הגופות כי ההרוגים לא מתו מפגיעות חיצוניות אלא ככל הנראה מתו מפגיעות במערכת הנשימה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.