הבית הלבן החזיר לחתן היהודי את הסיווג

ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו היהודי של הנשיא טראמפ, יורשה שוב להיחשף לחומרים ברמת סיווג "סודי ביותר", זאת לאחר שלאחרונה נשלל ממנו הסיווג הביטחוני, על רקע דיווחים כי מדינות מנסות "לתמרן אותו"

ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו היהודי של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שביקר בישראל כזכור בשבוע שעבר בעת פתיחת השגרירות האמריקאית בירושלים, יקבל בחזרה את הסיווג הביטחוני "סודי ביותר". כך חשפה הלילה (רביעי) פרקליטתו.

כזכור, בפברואר האחרון הורד על ידי ראש הסגל בבית הלבן ג'ון קלי הסיווג הביטחוני של קושנר – אשר משמש כיועץ של טראמפ לסכסוך הישראלי-פלשתיני – לדרגת "סודי". כשבוע לאחר שהורדה רמת הסיווג של קושנר, פורסם ב"וושינגטון פוסט" ארבע מדינות – ישראל, מקסיקו, סין ואיחוד האמירויות – מנסות לתמרן את קושנר ולנצל את מצבו העסקי והכלכלי שאינו טוב לאחרונה.

לצד זאת, עוד נטען כי השינוי בסיווג הביטחוני של קושנר, נעשה כ"אמצעי זהירות" לאחר שפקיד בבית הלבן, רוב פורטר, פוטר אחרי ששתי נשותיו לשעבר התלוננו נגדו על שימוש באלימות. יצוין עוד, כי עם כניסתו לבית הלבן בינואר 2017 קושנר קיבל סיווג זמני בלבד.

באף.בי.איי ערכו בדיקת רקע מחודשת אודות קושנר. בנוסף, באפריל האחרון, יועצו של הנשיא, נחקר במשך שש שעות על ידי החוקר המיוחד רוברט מולר, בכל הנוגע להתערבות רוסיה בבחירות בארה"ב. פרקליטתו של קושנר מסרה כי לקוחה עבר הליך שגרתי. לגבי שתי החקירות שעבר בפרשת ההתערבות הרוסית אמרה לוואל כי "קושנר שיתף פעולה וענה על כל השאלות במטרה לזרז את סיום החקירה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.