הבית הלבן על הבנייה בהתנחלויות: "אין הבנות, השיחות נמשכות"

בעקבות השיחות על הבנייה בגושי ההתיישבות הוציא הבית הלבן הודעה עמומה ולקונית בה צוין כי לפי שעה אין סיכומים חד משמעיים בין הצדדים. { הודעה משותפת}

בעקבות השיחות על הבנייה בגושי ההתיישבות הוציא הבית הלבן הודעה עמומה ולקונית בה צוין כי לפי שעה אין סיכומים חד משמעיים בין הצדדים "המשלחת האמריקנית ביטאה את חששותיו של הנשיא טראמפ מפני הבנייה בהתנחלויות בהקשר של התקדמות לקראת תהליך שלום", נכתב בהודעה המשותפת לישראל ולבית הלבן.

עוד נמסר בהודעת הבית הלבן ,"המשלחת הישראלית הבהירה כי בכוונתה לאמץ מדיניות ביחס לפעילותה בהתנחלויות שלוקחת בחשבון חששות אלה".

"משלחות בכירות של אמריקנים וישראלים סיכמו היום ארבעה ימים רצופים של שיחות קדחתניות", ממשיך הבית הלבן. "בשיחות ניתן דגש מיוחד לצעדים קונקרטיים וקצרי-טווח לשיפור המצב הכללי לקראת השגת שלום אמיתי וממושך בין הישראלים והפלסטינים". בהודעה לא צוינו מהם אותם צעדים עליהם שוחחו הצדדים, בסופה הובהר כי "השיחות היו רציניות ובונות, והן נמשכות".

רק בשבוע שעבר שליחו של טראמפ ג'ייסון גרינבלט הציג נוסחה שלפיה ההקפאה תחול מחוץ לגושי ההתנחלויות. מנגד, גורם מדיני בכיר טען כי הודעה משותפת שתפורסם בקרוב תבהיר מה באמת סוכם בין הצדדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.