ראשי סניפים בבית היהודי במכתב לבנט: "מתנגדים לסנקציות פליליות"

בשעה שהבית היהודי מעביר את חוק הגיוס שכולל בתוכו את הסנקציות הפליליות, 50 ראשי סניפים של "הבית היהודי" שיגרו הבוקר (רביעי) מכתב לחברי הכנסת של המפלגה כנגד תמיכתם  בהטלת סנקציות פליליות על לומדי תורה.

ראשי הסניפים כותבים לחברי המפלגה כי ניסוח חוק המגדיר את לומדי התורה כמפירי חוק, "ההחלטה תיצור פילוג נוראי בעם, תרחיק את נאמני התורה אלו מאלו. היא בוודאי לא תועיל לחיזוק זהותה של המדינה".

עוד  הם כותבים כי "לימוד התורה הוא יסוד קיומנו וזהותנו כעם. לומדי התורה  בישיבות, ציוניות וחרדיות כאחד, הם הנושאים אבוקה זו".

"ישנם שותפים בקואליציה המובילים כיום קו הנוגד כל דבר קדוש במדינה. הם מובילים גם פגיעה בציבור החרדי בכל תחום היקר לו".

יו"ר פורום "הבית היהודי" בשומרון, דוידי בן ציון, אומר כי "אין סיבה שתצדיק את 'הבית היהודי' לכניעה ערכית. כרגע נתניהו לא ירצה לפרק ממשלה, לפיד קורס בסקרים ואף מבחינה עניינית ואמיתית אל לנו להסכים להגדרת בחורי ישיבה כעבריינים פורעי חוק".

במכתב עליו חתומים ראשי סניפים וראשי ועידה הם חותמים, "מההיסטוריה אנו למדים שכפיה כנגד התורה היא שהרחיקה את החרדים משותפות במדינה, סגנון כזה בוודאי לא יקרב אותם. שינויים אמיתיים נעשים בהדברות ולא בכפיה, המשיכו להתנגד לפגיעה באחינו, השותפים בנשיאה בעולה של התורה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.