הבכיר הביטחוני שיצא לירדן – ראש השב"כ

נדב ארגמן ביצע תחקיר של פיגוע הדקירה במתחם השגרירות, כדי לייתר את הצורך בחקירה אישית של איש האבטחה שנפצע וחיסל את המחבל. הסכמות גם בנושא למגנומטרים בהר הבית

נדב ארגמן, ראש השב"כ הוא האישיות הביטחונית ששלח ראש הממשלה היום, כדי לשוחח עם ראשי הממשל בירדן בנוגע לפיגוע הדקירה בשגרירות הישראלית בעמאן וגם בעניין הסרת גלאי המתכות מהכניסה להר הבית.

במהלך ביקורו קיים ארגמן תיחקור מקיף של האירוע במתחם השגרירות – והממצאים הועברו לצד הירדני – כך שהתייתר הצורך בקיום חקירה אישית מצד גורמים ירדניים של איש האבטחה הבכיר בשגרירות, שנדקר במהלך הפיגוע וחיסל את המחבל הדוקר.

בירושלים מדגישים הערב (ב') כי השיחות עם ירדן מתקיימות ללא התניות. "לא היתה דרישה ירדנית לכרוך את שובו של איש האבטחה הבכיר בשגרירות ישראל בעמאן, עם הסרת המגנומטרים בהר הבית. המגעים בין ישראל לבין ירדן התנהלו ביממה האחרונה, באווירה של שיתוף פעולה", נמסר ל'אקטואליק' מלשכת ראש הממשלה נתניהו.

עוד בטרם התכנס הקבינט המדיני בטחוני, קיים נתניהו מפגש עם השליח המיוחד של הנשיא טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט שהגיע לירושלים בבהילות – כדי לתווך במגעים לפתור את המשבר סביב הר הבית.

על פי הערכות, יצביעו שרי הקבינט הערב בעד הסרת המגנומטרים והצבת אמצעי בידוק אחרים, ביניהם מצלמות חכמות ומכשירי שיקוף, וזאת בהסכמת ירדן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.