הבלוק נחסם? רבני "העדה" לחצו – האדמו"ר מויזניץ סירב לחתום

ההכנות לקראת עצרת העדה החרדית הולכות ונשלמות : עסקני "העדה החרדית" עומלים ושוקדים על התארגנות נרחבת לקראת עצרת הרבבות שתערך מול לשכת גיוס במוצאי חג השבועות..

לשם כך הם רתמו את כל הכלים העומדים לרשותם למערכה: בתחילה הם פנו לרבני "העדה החרדית" אשר אישרו את השתתפותם בעצרת ללא היסוס. לאחר מכן פנו לאנשי ביתו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי שמואל אוירבאך שלא הערים קשיים ואף הוא אישר את השתתפותו בהפגנת הענק.

הגרי"מ שכטר וראשי 'העדה החרדית' לא גמרו אומר ומשם נכנסו לפני שבוע אל מעונו של מרן האד' מויז'ניץ, הרבנים הציגו בפני האדמו"ר שליט"א קול קורא שעליהם חתומים רבני העדה למען העצרת באסרו חג.

בעדה החרדית חשבו להקים בלוק חוסם – ובכך לכפות על אנשי ביתו של מרן הרב שטיינמן את השתתפותו המאולצת בעצרת הרבבות .

ב'קו החשיפות' דווח כי, מרן האד' הביט בעיון מדוקדק ב"קול קורא" – ולאחר שהרהר קמעה, הנהן בראשו לאות שלילה, " אני לא חותם", אמר והוסיף: "כי ישקול את העניין".

מקורבי החצר אישרו ל- "קוקר" את הפרטים אך הדגישו כי כלל נקוט בשולשלת אדמור"י בית ויזניץ', כי "לא חותמים כל עוד לא מצורפות חתימותיהם של 4 אדמורי"ם, ומשכך מרן האדמו"ר לא חתם".

עם זאת מקורבי הבית מבהירים, כי מרן האדמו"ר נוטה לחתום ומחכה למוצא פיהם של מרן האדמו"ר מבעלזא, גור, וערלוי .

בד בבד ניסו לגשש אצל רבני בני ברק, הודיעו כי לא יסכימו לחתום עד שיוקיעו את התנהגותו של מו"צ העדה החרדית הרב רוזנברגר שפער פיו כנגד מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן .

יש לציין כי במודעה המוזכרת מופיע שמו של המו"צ המדובר – על הכרוז הזה חתמו גאב"ד העדה החרדית הגרי"ט וויס, הראב"ד הגר"מ שטרנבוך וחברי הבד"צ הגרא"י אולמן, הגר"נ פרנקל, הגר"י רוזנברגר והגרי"מ יורוביץ. הבוקר, כאמור, נוספה גם חתימתו של מרן הגר"ש וואזנר שליט"א כעת לאחר החתימה יתכן וכי האדמו"ר גור יצרף את חתימתו למחאה.

יודגש כי יתכן וכי מרן האדמו"ר מויזניץ יחתום בסופו של יום על ה"קול קורא" , זאת במידה ואכן יחתמו יתר האדמורי"ם, ואם כאשר – בכך ישלימו העדה החרדית את הבלוק המיוחל, מה שיהפוך את עצרת הרבבות למפגן מחאה חסר תקדים שכמהו לא נראה שנים ברחובות ירושלים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יחד כל שבטי ישראל למלחמה חסרת פשרות נגד מבקשי נפשנו המבקשים להעבירנו בכור ההיתוך של מדינת ישראל למען נתערה בחברה הישראלית ונהיה חלק מהחברה אם הם יחשבו שרפו ידינו הם לא ירפו מאתנו עלינו להראות להם שאנו חזקים ונחושים שיבינו שאין על מה לדבר

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב