הבליץ' : צבא אסד כותש את חלאב (וידאו)

בתוך יומיים הפציצו מטוסי צבא סוריה מאות בניינים ברחבי העיר ההרוסה, לפחות 54 בני אדם נהרגו ויותר מ-200 נפצעו בהפצצות כבדות על העיר שביצע צבע אסד. צפו בתינוקות המפונים מתוך ההריסות. { "תינוקות מחולצים מבין ההריסות" }

חיילי צבא אסד החליטו בעיצה אחת לפתוח בבליץ' כנגד חאלב שנכבשה על ידי המורדים, בתוך יומיים  הפציצו מטוסי צבא סוריה מאות בניינים ברחבי העיר ההרוסה, לפחות 54 בני אדם נהרגו ויותר מ-200 נפצעו בהפצצות כבדות על העיר שביצע צבע אסד.

רק שלשום נהרגו יותר מ-70 איש בעיר ובסביבותיה. כוחות החילוץ פועלים בעיר ללא הפסקה והצליחו להוציא תינוקות מבין ההריסות

כך למשל,  בסרטון מרגש שהועלה לרשת, מתועד מבצע חילוצו של פעוט מבין הריסות מבנה בעיר לידי קרוב משפחתו שממרר בבכי מאושר.

לאחר מכן מצליחים כוחות ההצלה לחלץ ילד נוסף מבין ההריסות, אך לצד השמחה מסתיים הסרטון גם בטרגדיה, כשמבין ההריסות מחולצות גופותיהם של שני ילדים נוספים.

צבא אסד הטיל חביות נפץ על בתי אזרחים וכדי לגרום למנוסה המונית ולהשתלט מחדש על האזורים האלה. תקיפות אלו מתבצעות בזמן שאסד ופוטין מתכחשים למתקפות על שיירות הסיוע לעיר – ואסד אף הכחיש בריאיון ל-AP את פשעי המלחמה המיוחסים לצבאו.

"כיצד יש עדיין פעילות בבתי חולים, באזורי המורדים בחלב, אם הם טוענים שחדלו מלתפקד עקב התקיפות?", שאל אסד את מראיינו. גם בות'ינה שעבאן, יועצת התקשורת של הנשיא אסד, טענה כי "השלטונות מטפלים בילדים, הדיווחים לא נכונים" – כאשר נשאלה על התקפת האוכלוסייה בחאלב בגז כלורין, שהובילה לפגיעה בילדים רבים בימים האחרונים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.