הבליץ' של יהודי ארה"ב: הפגנת רבבות בניו – יורק ומברקים מטייקונים יהודים – פרסום ראשון

על רקע דיוני "ועדת פרי" שכבר החלו לגבש בימים אלו את מסקנותיה  -ביהדות ארה"ב החלו להתארגן לקראת מחאה ציבורית חסרת תקדים ביבשת.

בחודשים האחרונים  נמצאים עסקני חצרות הקודש בקשר שוטף עם העסקנים מעבר לים אשר שומעים את הקולות  הברקים – המחולות – והלפידים ומשתוממים לנוכח הפגיעה החמורה בעולם התורה.

בתחילה חשבו העסקנים לשגר מכתבי אזהרה לקברניטי המדינה, אולם לאחר התייעצות עם העסקנים בישראל ובבתי גדולי ישראל התקבלה ההוראה – שיש להמתין, עד אשר יתבהרו תוצאות מסקנות הועדה.

 בשבועות הקרובים, הדיונים בוועדת פרי הפכו לקדחתניים, נדמה כי כבר בקרוב יפורסמו מסקנות הועדה, בנתיים מעבר לים נערכים העסקנים לקראת קבלת  אור ירוק מישראל, ברגע שתינתן ההוראה, יצאו רבבות מפגינים חרדים  לרחובות ניו יורק ויפגינו כנגד גזירת הגיוס, כך נודע ל"קוקר".

 בנוסף אילי הון יהודים והקהילה היהודית תביע את מחאתה בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב ברק אובמה  באמצעות מברקים  שיושגרו ללשכותיהם אחת לשבוע.

יש  לציין כי יחסי הקהילה היהודית בארה"ב עם ראש הממשלה חמים מאד ונתניהו לא מעוניין לעלות על שדה מוקשים, בכך מאמינים  העסקנים יווצר לחץ ציבורי על  ממשלת ישראל שעשוי להשפיע ברבות הימים.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. השלטון מבין רק כוח. גוש קטיף יוכיח שחיבוקים מביאים גירוש וצרות
    חושו לעזרתנו יהודי אמריקה. אחרי העצרות באנגליה וישראל הגיע תורכם להתגייס למערכה ויפה שעה אחת קודם

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב