"הבן שלי עבר עינויים פיזיים ונפשיים" (וידאו)

לאחר 21 יום נפגשו החשודים עם עו"ד וסיפרו על עינויים קשים שעברו. אחת העדויות: "אחד החוקרים תוקף באברים רגישים בגוף בצורה קשה, והשני משנה את תנוחת ישיבתו של הקטין על הכסא בעודו כפות עד שבשלב מסויים הוא הפסיק להרגיש את הגפיים שלו" { במרתפי השב"כ}

"לאחר 21 ימים ללא מפגש עם עורך דין, נפגשו בלילה האחרון שלושה מהנערים העצורים בידי השב"כ עם עורכי דינם וחשפו מסכת עינויים והתעללות קשה מצד חוקרי השב"כ. עורכי הדין עדי קידר, דוד הלוי, איתמר בן גביר ואביחי חג'בי כינסו אתמול (ה') מסיבת עיתונאים ובה פירטו את הדברים הקשים.

 צפו – באדיבות רשת

בשב"כ הודפים את הטענות על עינויים: "מזהים מאמץ יזום ומתמשך שמטרתו להכפיש את הארגון ועובדיו ולשבש את פעילותו המבצעית". פרקליטי החשודים: "הופעלה כלפיהם אלימות פיזית מזעזעת"

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו תיאר: "היום הוא יום עצוב למערכת המשפט ואכיפת החוק בישראל. היום בעצם המדינה החליטה לראשונה בתולדותיה להפוך למדינה אחרת, מדינה שאנחנו לא היינו רוצים להתגורר בה, מדינה שבה חדר חקירות של שב"כ הוא מקום שלנחקר אין שום זכות וניתן לעשות בו ובגופו ככל העולה על דעתו של החוקר. אין דין ואין דיין והכל על מנת לספק רצונות של אנשים במערכת אכיפת החוק.

עורך הדין המשיך לתאר את מסכת העינויים שעברו הנערים העצורים, "אתמול קצת לאחר חצות, לאחר 21 יום שבהם נמנע מפגש מקטין, אני נפגשתי איתו ואני מכיר את הקטין הזה ומיד כשראיתי אותו, הבנתי שאני לא רואה את אותו אדם שאני מכיר, אלא אני רואה אדם אחר לחלוטין, אדם שקרה לו משהו קשה מאוד. לאחר מספר דקות התברר לי שלאחר שבועות של חקירות, בשלב מסוים, גורמים בכירים ביותר בשב"כ נכנסו לחדרי החקירות והחלו בשיטות קשות של עינויים, אלימות פיזית מזעזעת שכמותה לא שמענו במדינת ישראל, בטח לא בקטינים ובטח לא בנסיבות בהן אנחנו עוסקים.

 

הכאב הגדול שלנו הוא שבכל המהלך הזה, מערכת המשפט עצמה שתמיד היתה בעינינו זו שצריכה לאזן ולשמור על הגבולות ולבקר את התנהלות הרשויות היתה פה יד אחת עם אותן מערכות.

בשלב מסוים כשהוא אזוק בידיו ורגליו נכנסים אותם חוקרים בכירים ביותר, ומתחילים כל אחד בדרכו לבצע תקיפות אכזריות. האחד תוקף אותו באברים רגישים בגוף בצורה קשה, והשני משנה את תנוחת ישיבתו על הכסא בעודו כפות עד שבשלב מסוים הוא הפסיק להרגיש את הגפיים שלו. כמובן שסטירות ובעיטות היו כבר דבר שנהיה שגרתי. בשלב מסוים הקטין מאבד את שפיותו, והוא מתחיל לצרוח ולבכות בחדר החקירות בצורה שהוא מאבד את עשתונותיו.

 

קטין אחר במשך כ-3 יממות כמעט ולא ישן, ואלו דברים שנאמרו מפיו גם לבית המשפט שלא נתן דעתו לנושא. לאחר אותן שעות של מניעת שינה, כשהוא נרדם מטבע הדברים, החלו החוקרים למתוח את ראשו לאחור באופן שגרם לו לכאבים קשים ביותר.

 

הוא כמעט איבד את הכרתו, והוא הקיא בצורה קשה. רופא שראה אותו אמר שהוא צריך מנוחה ושהוא אינו כשיר לחקירה, אך הוא הוחזר באופן מיידי לחדר החקירות וההתעללות נמשכה

 

עו"ד איתמר בן גביר אמר: "לפי החומר שבידיים שלנו נכון לרגע זה, הרצח בדומא טרם פוענח. לפי החומר שמצוי בידינו יש בידי הרשות החוקרת ראיות שאולי יכולים להגיש איתם כתב אישום על עבירות של נזק לרכוש. אני כמובן לא יודע מה יקרה בימים הקרובים אך מה שברור הוא שנפל דבר בישראל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.