הבנות בין שערי חסד לדרעי: ש"ס: מחלקת חינוך – אפשטיין תיק תרבות תורנית – פרסום ראשון

אחרי הבחירות: ראש העיר הנבחר ניר ברקת החל בחלוקת השלל הקואליציוני בין המפלגות.

 בראשית השבוע התייצבו בפניו ראשי המפלגות כל אחד בתורו, לחלוקת העוגה. כזכור מיד לאחר היוודע התוצאות פרסמו  אנשי מפלגת בני תורה כי חיים אפשטיין יקבל את תפקיד  סגן ראש העיר ומנהל מחלקת חינוך. אלא שגם בבני תורה הבינו כי דגל  התורה לא תוכל לדור בכזו קואליציה בכפיפה אחת.  מנהלי הסמינרים בירושלים המזוהים עם דגל כבר קימטו את מצחם לאות דאגה מהחלוקה המסתמנת.

לפיכך הגיעו בבני תורה להבנות עם ש"ס, לאחר שיחות שנערכו בין הצדדים הסכימו בני תורה למסור את התיק היוקרתי בידו של צביקה כהן שהוא מקורביו של מרן הגר"ש אוירבאך. כידוע, אחת הסיבות לכך שכהן לא זכה לתמיכה מחזון איש 5 היה הקשר שלו עם שערי חסד, עתה כהן זכה לחסד וקיבל במתנה את התיק היוקרתי שחולש על מערכת החינוך בירושלים.

בני תורה תקבל על פי ההבנות עם ברקת  חיים אפשטיין ימונה לסגן ראש העיר ומחזיק תיק תרבות תורנית.

     עדיין לא ברור, האם דגל התורה תצטרף לקואליציה של ברקת, בתנועה מחכים להצעה של ניר ברקת שמן הסתם לא תהיה נדיבה לאור העובדה שבדגל החליטו להמר על הסוס הלא נכון: הלא הוא משה ליאון.

בכל מקרה מי שיצא קירח מכאן ומכאן הוא יצחק פינדרוס שערק בשעתו משערי חסד לחזון איש 5, עתה פינדרוס ישלם את המחיר, קלרמן יהנה מנתחי העוגה וימונה לסגן הבכיר.

הבוקר העניק ניר ברקת ראיון ל'ידיעות ירושלים' ואמר: "בני תורה הבינו שאם הם לא עובדים עם ניר ברקת הם גמורים והם תפסו צד מהסיבות הנכונות ואני רוצה לחזק אותם"

 בתוך כך, הבוקר סיעת 'ירושלים מאוחדת' חתמה לפנות בוקר (שישי) על הסכם קואליציוני עם סיעת 'ירושלים תצליח' של ראש העיר ניר ברקת.

 שמואל שקדי, יכהן כיו"ר ועדת הכספים בעירייה וכיו"ר הקואליציה. אריה קינג ישמש כיו"ר ועדת איכות הסביבה ומ"מ יו"ר ועדת חירום ובטחון.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ההשקפה הטהורה והצביעות זה כנראה דבר אחד…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • איזה כובע?הם יקבלו רק תרבות תורנית .זה אומר יהיו אחראים על שמחות בית השואבה מטעם עירית ירושלים .

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב