הבנות חדשות בנוגע להסכם המסגרת וקיצור שבוע העבודה

"מדובר בצעד שיסייע למשק ולכלל העובדים בישראל"

שר האוצר משה כחלון ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הגיעו להבנות חדשות בנוגע להסכם המסגרת וקיצור שבוע העבודה

כמו כן, סוכם על קיצור שבוע העבודה במשק הישראלי ל-42 שעות, בכדי לשפר את האיזון בין עבודה למשפחה, מהלך בשיתוף פעולה עם שר העבודה והרווחה חיים כץ

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ושר האוצר משה כחלון, הגיעו להבנות משותפות במספר סוגיות מהותיות, בהן: הגדלת תוספת השכר לעובדי המדינה תמורת דחייה של חלק מהפעימות הקבועות בהסכם המסגרת, קיצור שבוע העבודה בישראל ל-42 שעות בכדי לשפר את האיזון בין עבודה לפנאי, ונוסחה שתקל על הכנסת טכנולוגיות חדשות למען העלאת פריון העבודה במדינה ושיפור השירות לאזרחים.

סוגיה נוספת שהוסדרה במסגרת ההבנות בין שר האוצר לבין יו"ר ההסתדרות, נוגעת לקיצור שבוע העבודה במשק הישראלי. בזכות המהלך ששותף לו גם שר העבודה והרווחה, חיים כץ, היקף שבוע העבודה במשק יעמוד על 42 שעות עבודה, במקום 43. על פי ההסכמות, קיצור שבוע העבודה יבוצע ללא הפחתה בשכר, וממועד כניסת השינוי לתוקף, שכר השעה יחושב על בסיס של 182 שעות לחודש עבודה, במקום 186 כפי שזה כיום. משמעות המהלך היא העלאת התעריף השעתי לעובדים, והגדלת ערך השעה לעובדים המשתכרים משכר המינימום מ- 28.49 שקל ל-29.12 שקל.

לגבי קיצור שבוע העבודה, ניסנקורן ציין כי: "העובדים בישראל עובדים הרבה יותר שעות מעמיתיהם במדינות המפותחות, והמהלך לקיצור שבוע העבודה הינו צעד נחוץ לקידום האיזון הראוי בין עבודה לפנאי, תוך יצירת השלכות חיוביות גם על פריון העבודה במשק. מהלך זה, אשר יביא גם להעלאת ערך השעה של העובדים במשק, צפוי להשפיע לא רק על עובדים במשרה מלאה, אלא גם על עובדים בהיקף משרה חלקי אשר יהיו זכאים לתעריף שעתי גבוה יותר מהיום. בהזדמנות זו, אני רוצה להודות גם לשר העבודה והרווחה חיים כץ, על מעורבותו ועל פעילותו לקידום צו ההרחבה שבמועד החתימה יחיל את ההסכמות על כל המשק הישראלי".

שר האוצר, משה כחלון, אמר: "שוק העבודה בישראל מתאפיין בפריון נמוך ושעות עבודה מרובות. ההבנות אליהן הגענו במסגרת ההסכם לקיצור שבוע העבודה במשק יאפשרו לעובדים לאזן בין העבודה למשפחה, יגבירו את הפריון במשק ויביאו לשיפור בתנאי העובדים החלשים. מדובר בהסכמות שכוללות גם צמצום פערים במגזר הציבורי וכל זאת במסגרת תקציב אחראי. מדובר בצעד שיסייע למשק ולכלל העובדים בישראל"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.