אפליה? "הבעיה היא בנות להורים עובדים" (הקלטה)

יו"ר ש"ס אריה דרעי התייחס בראיון לרדיו קול חי על האפלייה בסמינרים והבהיר: "סמינרים יסגרו אם לא יקבלו בנות, חד משמעית, דרעי הבהיר כי רוב הבנות שלא התקבלו הם בנות להורים עובדים. האזינו לראיון

יו"ר ש"ס אריה דרעי התייחס בראיון לרדיו קול חי  על האפלייה בסמינרים והבהיר: "סמינרים יסגרו אם לא יקבלו בנות, חד משמעית", אמר דרעי  לאחר שבאחרונה  טרם התבטא בסוגייה הרותחת.

דרעי הדגיש כי "הבעיה העיקרית השנה היא לא ספרדיות/אשכנזיות, הבעיה העיקרית היא בנות להורים עובדים, שכל חטאם שמתפרנסים בצורה מכובדת. איפה שמענו על דבר כזה? כולנו גדלנו יחד עם משפחות עובדות"

עוד התייחס שר הכלכלה אריה דרעי בראיון שנערך בתוכנית הבוקר של "קול חי" לנושא גיור הקטינים ואמר: "מדובר בקבוצה שולית שלא יודעת להפסיד בכבוד, לא הצליחה בעולם הרבנות ולכן החליטה 'אחרי המבול' ו'תמות נפשי עם פלשתים' והחליטה להרוס את הכל. צריך להוקיע אותם ולשים אותם בצד ולהמשיך בעבודה המשותפת ברבנות הראשית. כך צריך להתייחס אבל הנזק נגרם כיוון שהחילונים לא מבינים את הדבר הזה"

שר הכלכלה התייחס לדבריו מהשנה שעברה כי יסגור סמינרים שלא יקבלו בנות והשיב: "מדובר פה בדיני נפשות, מדובר בעוול, אין לי מילים להגיד… כל שנה אנחנו נאלצים להתמודד עם הבעיה. תנסו לחשוב, אתם מכירים בעיה אחת, שתיים, שלוש.. תנסו לחשוב מה עובר על משפחה שצריכה… זה לא מהיום, זה חודשים ארוכים, הרישום לתיכונים הללו נעשה לפני פסח, הבנות הטובות או המיוחסות האלה כבר יודעות לאן נכנסות. ותארו לכם שיש בנות, הרבה מאד בנות עם המשפחות שלהם, עם כל המשפחה הרחבה, שחודשים, קרוב לשנה, שבייסורים עד הרגע האחרון. אין ספק שהתקדמנו התקדמות גדולה מאד מאז פרשת עמנואל.

"השר אריה דרעי, סמינרים יסגרו אם לא יקבלו בנות?"

השר דרעי סיפר כי אתמול ישב עם סגן ראש עיריית אלעד ופועל בעיר בשקט על מנת לפתור בעיה בעיה וכי הוא מעורב בפרטים עד לרמת שמות המשפחה. "הבעיה באלעד, זה לא בעיה של ספרדיות. נכון שגם בנות ספרדיות מעורבות שם. שם הבעיה אחרת, לצערי הרב בתוך הציבור הליטאי יש מלחמות גדולות על בעלות על התיכונים הללו, למי הם מיוחסים ושם הם שברו כל מוסכמה וחבל שאנחנו מגיעים לבית המשפט, תבינו, בעיר חרדית, בתור חרדים, אנחנו מגיעים לבית המשפט כיוון שכל אחד עושה דין לעצמו"

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.