הבעיטה נמשכת: אלי ישי לא יכהן ככל הנראה כיו"ר מעיין החינוך התורני

הבעיטה באלי ישי, שהחלה בסוף השבוע עם הכתרתו של דרעי ליו"ר ש"ס, לא מסתיימת. הבוקר נודע כי אלי ישי יודיע ככל הנראה לרב עובדיה יוסף כי הוא מוותר על התפקיד שהוצע לו בעקבות הדחתו מראשות ש"ס – יו"ר רשת "מעיין החינוך התורני" של ש"ס.

אלי ישי ביקש כזכור ממועצת חכמי התורה של ש"ס ארכה של עשרה ימים כדי להחזיר תשובה אם ייקח את התפקיד שהוצע לו. העיתונאי יהודה שלזינגר מדווח ב'ישראל היום' כי מתח רב שרר בשבת האחרונה בביתו של הרב עובדיה יוסף, אם כי אחרי הפסקה קלה ביום שישי – ישי עצמו הגיע לבית הרב לארוחת שבת כרגיל. מקורביו של ישי אמרו לעיתון "ישראל היום" כי "הוא אמנם פגוע אבל לאורך כל הדרך הוא חוזר ואומר שיש לו רב שהוא קודש הקודשים וכל מילה שלו הוא יכבד".
מאוחר יותר אמש (מוצ"ש) אף התקשר רה"מ בנימין נתניהו לישי וחיזק אותו.
מאז יום חמישי מריצים אנשיו של ישי יוזמה שלפיה יעזוב ישי את התנועה ויתמודד בבחירות הקרובות לראשות עיריית ירושלים. י', אחד התומכים ביוזמה, אמר כי זהו "תפקיד חשוב מאוד, הרבה יותר מכמה שרים. זה תפקיד שמתאים בדיוק לאלי ישי, גם משום שהוא היה שר פנים, גם בגלל יכולותיו לנהל דברים וגם כי הוא דמות חרדית שיכולה להיות מקובלת גם על החילונים". בסביבתו של ישי אמרו כי הוא שמע על הרעיון, אך טרם נתן דעתו לכך.
בתוך כך, בגזרתו של אריה דרעי לא מבזבזים זמן וביום שישי כבר כינס היו"ר החדש־ישן כמה מאנשיו הקרובים כדי לדבר איתם על עתידה של ש"ס.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אין לו שום סיכוי להיות ראש עירית ירושלים החילונים יעשו הכול למנוע את זה

  י |
  הגב
 2. מסכן באמת אדם טוב
  לא מבים למה עושים לו את זה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב