הבעל רצה לעגן את אשתו כל חייה, אך בי"ד חרדי פסק שהנישואין בטלים – לסיפור המלא

זהו סיפור על אשה שבעלה הגר רצה לעגן אותה וברח לחו"ל, ובתמורה למתן גט תבע עשרות אלפי שקלים במזומן, האמא של האשה לא ויתרה ופנתה לבית דין חרדי בירושלים בראשות הרב אברהם דב לוין אשר פסק כי בעלה עקב היותו גר, הרי שהנישואין מלכתחילה לא היו תקפים והוא ביטל את נישואיהם,

אמה של האשה רונית שמה כתבה בפייסבוק של "סטטוסים מצייצים" מילות שמחה והתרגשות, "זהו זה, נגמר. הבת שלי משוחררת!"
וכאן היא מסבירה את כל השתלשלות הסיפור הקשה שבתה חוותה מבעלה המעגן: "כידוע לכלל עם ישראל, יצאה בתי שחר, לפני כמה חודשים בפנייה נרגשת לעזור לה לגייס כסף כדי להשתחרר מכבלי הנישואין. חשוב לי לספר לכם קצת יותר, כדי שתבינו שתמיד אסור לאבד תקווה. אחרי ש"בעלה" של בתי ברח לארצות הברית והשאיר אותה במצבה, לא נותר לנו אלא לפתוח במלחמת חורמה כדי לעשות הכל לשחרר את שחר. כמובן שפתחנו תיק בבית הדין הרבני והחלנו בהליך ארוך מייגע ומתיש של התנהלות מולם, החלטנו בצעד אמיץ מאוד ותקדימי אפילו לעשות הליך לא שגרתי והחלטנו לפעול בשני ערוצים שאינם קשורים אחד בשני. האחד להמשיך ולנסות לקבל גט בכל מחיר ולא משנה מה.. והשני צעד שחשבנו שהוא קצת דימיוני ובגדר חלום, לבטל את הנישואין!"

וכאן היא אומרת כי הלא יאומן קרה: "לא האמנו שנצליח כל כך מהר. ולא רק זה, אלא שהצלחנו בשני המקרים, גם לקבל גט בבית הדין הרבני, וגם לבטל את הנישואין. בית דין רבני פרטי אלטרנטיבי בראשותו של הרב אברהם דב לוין (אב"ד בית דין ירושלים לדיני ממונות במאה שערים) הרב דוד ביגמן (ראש ישיבת מעלה גלבוע) והרב מיכאל אברהם (ד"ר לפיזיקה בבר אילן ) פסק כי שחר כלל אינה נשואה וקידושיה בטלין, תוך שהוא מבקר חריפות את בית הדין הרבני הממלכתי על שלא פנה לדרך ביטול הקידושין והעדיף להיכנע לסחטנותו של הבעל".
רונית כותבת כי לא תוותר ותדרוש מהמדינה את ביטול הנישואין: "בכוונתנו לדרוש את הכרת המדינה בפסק הדין ואת רישומה של שחר כרווקה במרשם האוכלוסין". ומאיימת: "דחיית דרישתנו זו תאלץ אותנו לפנות לבג"ץ".

לסיום היא אומרת לכל הנשים העגונות ע"י בעליהן החי בכוח לא להתייאש ולהילחם עד הסוף: "אז היום, אחרי כמעט שנתיים של מלחמות אדירות ובלתי פוסקות, שחר שלי משוחררת!!! כמה שאני מותשת.. כמה אני שמחה. הצלחתי! הצלחתי לשחרר את בתי היקרה. ופתחתי פתח, צוהר, לנשים כמו שחר, שיש תקווה, לא לוותר! שיש אור בקצה המנהרה, שאפשר אחרת! אפשר לנצח!
שחר שלי למעשה רווקה!! בוטלו הנישואין שלה! לא חשבתי שנצליח, לא חשבתי שדבר כזה יכול לקרות, כשהחלטתי והסכמתי ללכת על זה, הייתי בטוחה שהעסק ייקח שנים, אפילו יותר מקבלת הגט.. כמה ניסים!"

היא אף מבטיחה לעמוד לעזר לכל אשה שתרצה עזרה בנושא הכאוב הזה: "שחררתי את בתי מנישואיה, אבל עבודתי לא הסתיימה, החלטתי שאם אני אצליח, אני לא אפסיק לעזור, לכל אישה עגונה או מסורבת גט! אנא שתפו את הפוסט, כדי להפיץ את הבשורה. כל אישה שזקוקה לעזרה לייצוג , שלא תחשוש, שתקום בגאווה גדולה ותעמוד על שלה, כי יש מזור!! תודה לכם על כל העזרה והתמיכה. רונית, אמא של שחר".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נשמע הזוי ולא הגיוני , אלא אם כן לא הביאו את כל הפרטים של המקרה…. אם הוא התגייר לחלוטין איך אפשר לבטל נישואין ואם הוא לא היה גר אמיתי איך חיתנו אותו?
    למה האמא חושבת שתפנה לבג"ץ הבת שלה תהיה משוחררת ? משוחררת ממה?

    כככככככ |
    הגב