הברית מתמוססת: לפיד בישיבת הסיעה: "לא נוכל לבלוע שלשה מיליון פלסטינים" – צפו בוידאו

יממה לאחר שחשף על כוונתו להתנתק מבנט בשביל מזבח תהליך השלום  לפיד שוב ומצהיר, "בחרתי לדבר על כך מפני שאני נחוש בדעתי למנוע את מה שנראה לי כנסיון מתמשך למוסס ולעכב את התהליך המדיני המתנהל בימים אלה למול הפלשתינים".

"אתמול נשאתי נאום מדיני שהראה לציבור את העמדות הברורות שלנו לקידום תהליך מדיני. היו כאלה שבחרו לשים את הדגש על רכילויות פוליטיות שונות ומשונות. זה השוליים ולא המהות".

 

לפיד הוסיף כי "המהות היא ש'יש עתיד' תעשה הכול כדי לקדם ולא ניתן לאף אחד למוסס את התהליך המדיני. אנחנו לא יכולים לבלוע שלושה מיליון פלסטינים. הפלסטינים צריכים לדעת שננהל משא ומתן הוגן, אבל קשה".
אם גם השמאל הישראלי וגם הימין הישראלי ימשיכו לומר פעם אחר פעם ש"שום דבר לא ייצא מזה", הנבואה עלולה להגשים את עצמה והצדדים יעזבו את שולחן המשא ומתן תוך חילופיהאשמות הדדיים. זה הפתרון הקל, ויהיו לא מעט אנשים, משני הצדדים, שישמחו אם זה יקרה, אבל אני אעשה הכל – כל דבר! – כדי למנוע את כשלון המשא ומתן. לא אתן לאיש למוסס את התהליך המדיני.
נותרו רק חודשים ספורים לתאריך היעד הקצוב של סיום המו"מ. העיכוב ומשיכת הרגליים מגיעים אמנם ברובם מן הצד הפלשתיני, אבל אין לנו אחריות על הצד הפלשתיני. כן יש לנו אחריות על הצד הישראלי, ואנחנו צריכים לעשות כל מאמץ להגיע להסדר, מפני שהמצב הנוכחי מסכן את עתידה של מדינת ישראל.

 

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. קווקוקר התומכים הגדולים של לפיד תראו את גודל המיקרופון

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב