הברנז'ה מקוננת על החורבן • בקליינע

מי העיתונאים החרדים שחזרו מהמילואים? מדוע בירך אופיר אקוניס הגומל? כיצד שברו תעשיית הברנז'ה את הצום? ומה עשו העיתונאים בגבול עזה? המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם

על אלה אני בוכיה: עם ישראל בגולה ובתפוצות, מראשוני המשכימי קום עד אחרון אנשי הברנז'ה הורידו את הרגל לחצי התורן, וקוננו על חורבן בית המקדש.

כשעה לפני צאת הצום, הבטן מקרקרת, פגשנו בקלויז של חב"ד בברכפלד את היועץ האסטרטגי החרדי דוד רוזנטל כשהוא מתפלל מנחה, פניו היו לבנות  כסיד, כמות הסטטוסים בפיסבוק – ירדה באופן  דרסטי. מחוץ למתחם, כבר החלו להתארגן למעריב מזורז.

רוזנטל 2 רוזנטל 1

הפילונטרופ נחמן בנשעייה (מניות בהמבשר) היה על סף עלפון הצטרף אף הוא למניין ומיד לאחר מכן שבר את הצום בכוס קפה. רוזנטל המתין ושבר את הצום בפפסי קולה.

יאלה  מעריב,  בנשעיה מת מרעב...
יאלה מעריב, בנשעיה מת מרעב…

 חונה דייטש (האיש והתמונות)  נצפה אף הוא יושב ומקונן על חורבן בית המקדש.

"כמו אשה בציריה" - חונה מקונן
"אלי ציון ועריה, כמו אשה בציריה" – חונה מקונן

והזמרת הנודעת  שרית חדד, הגיעה לכותל המערבי והתפללה מול שריד בית מקדשנו. .

"כשהלב בוכה" שרית חדד בכותל
"כשהלב בוכה" שרית חדד בכותל

ראש עיריית ירושלים לשעבר הרב אורי לופליאנסקי בבית הכנסת בסנהדריה בתשעה באב.

אורי

לא רק בקליינע, גם ברדיו קול חי עובדים כרגיל בתשעה באב, דוד קליגר המפיק המשיך בעבודתו המסורה תוך שהוא שומר על המסורת, קליגר  איתר כסא נמוך ומשלא מצא ייצר לבד מגרוטאות ברדיו!

בכל מקום מקום בכל שעה...
בכל מקום מקום בכל שעה…

לאחר הפסקת האש, המילואמניקים חוזרים הביתה. אבי מימרן שדר רדיו קול ברמה השתחרר אמש ממילואים, יודעי דבר מספרים שמימרן העניק תרומה משמעותית לצה"ל במהלך שירותו בבסיס.

רב סמל אבי מימרן
רב סמל אבי מימרן

הרב דוב פוברסקי לא ביזבז זמן במילואים, בשעות הפנאי הוא תועד שהוא מתפלפל בהוויות אביי ורבא.

תורה בשילוב צבא - הרב דוב  פוברסקי
המתמידים של צוק איתן – תורה בשילוב צבא – הרב דוב פוברסקי

וגם  קובי נחשוני מ- Ynet  , הבן של יצחק נחשוני חזר הביתה, לאחר שבועיים במילואים הוא זכה להפתעה מתוקה מליאת.

איפה הווטסאפ שצריכים אותו?  נחשוני
איפה הווטסאפ שצריכים אותו? נחשוני

מני גירא,  שמילא את מקומו של מימרן נדד דרומה, ונכנס לתוך שטחי הכינוס  בעוטף עזה שם שהה יחד עם הטנקיסטים החבדניקים בגבול הרצועה אחרי מבצע הנחת תפילין לעשרות חיילים.  משם השקיף לעבר השקיעה  המדהימה שבישרה על הפסקת האש.  יחד עם גירא הצטרפו יענקי זילברמן, מנהל הקהילה היהודית באוקראינה שיזם הקמה של דוכן פלאפל בצומת נירעם  והחזן העולמי דובל'ה הלר.

"יש שם מנהרה, שם בצד, אתה רואה"? גירא חושף עוד מנהרה
"יש שם מנהרה, שם בצד, אתה רואה"? גירא חושף עוד מנהרה
הפלג הירושלמי יעשו מזה מטעמים...
הפלג הירושלמי יעשו מזה מטעמים…

פלאפל

 

צוריאל קריספל הגיע לקברו של מרן יוסף להתפלל לרגל חתונת בתו הערב באולמי בית ישראל בירושלים.

קריספל

שמחות השבוע: בת נולדה השבוע לחבר מועצת עיריית ירושלים ומחזיק תיק ארנונה נחמיאל סבן. נתי כהן מנכ"ל משרד פרסום חן אירס השבוע את בנו. 'בקליינע' מאחלים מזל טוב.

כל הברנז'ה התייצבה בברית לבנו של גואל ועקנין, הכתב הפוליטי של 'קול חי' , עיתונאים ראשי ערים, יש כבוד.

=גואל 4 גואל 2 גואל 1

מתפללי בית הכנסת בסמיכות לבית מגוריו של סגן השר אופיר אקוניס נדהמו לשמוע את סגן השר מברך בבית כנסת ברכת הגומל? כאשר שאלו מתי הספיק לנסוע לחו"ל? השיב סגן השר, כי בירך הגומל לאחר שהוא וצוות לשכתו ירדו לסיור בדרום ובין היתר ביקרו בחמ"ל של חב"ד ליד שדרות. בהגיעם למקום נפלה רקטה במרחק של חמישים מטר מהם, מה שגרם להם להחסיר פעימה.

בברנז'ה העיתונאית חגגו השבוע את ימי תשעה וי' באב כימי הולדת של עיתונאים ודוברים רבים. בתשעה באב ציינו את ימי ההולדת של ינון פלח עורך 'קו עיתונות' והשבועון 'כל ישראל' ושל יוני מרטין איש יחסי ציבור במשרד של רבקה פאלוך ועד לפני תקופה דובר חבר הכנסת יעקב אשר מיהדות התורה. ביום ' אב, ציינו את ימי ההולדת של איש יחסי הציבור אשר גולד, כתב עיתון הארץ לענייני מתנחלים חיים לוינסון וישי כהן מקו החשיפות. וגם יענקי דרעי הבן של… חגג יום הולדת  מזל טוב.

דווקא בתשעת הימים?   יענקי חוגג יום הולדת
דווקא בתשעת הימים? יענקי חוגג יום הולדת

בהזדמנות זאת נאחל ברכת 'ישוב טוב' לינון פלח לרגל המעבר לדירתו החדשה בגבעת שמואל'. פלח עבר לגור בקרבת ידידיו ומכריו בעיר.

 

עיתון יתד נאמן לא יצא בתשעה באב. לעומתו העיתונים 'המודיע' ו'המבשר' יצאו. ב'קליינע' הבחין ששני העיתונים לא ציינו את העמוד הירושלמי היומי.

 

פאדיחה השבוע בעיתון 'יתד נאמן'. בכתבה על סיכום המלחמה נכתב, כי היו 46 הרוגים.

 

הרצל קוסאשולי (מבקר המסעדות) נתפס אתמול שהוא יושב על מנת סטייק בחתונה במודיעין עילית.

הרצל

 

שאול קרויזר (כוכב הפייס) תלה על חנות הפיצה של בגאולה את תמונת 64 החיילים שנקטפו במלחמה. התגובות לא איחרו לבוא,תחילה בחור מהפלג הירושלמי הביע מחאה, לאחר מכן ניגש לקרויזר בחור נחמד מחסידות סטאמר וביקש ממנו להוריד את התמונה , הבחור טען כי "כיון שהחיילים בטוח בגיהינום הם אינם שומרי תורה ומצוות ואסור ליכנס לעזה מה יש להם לחפש שם זה התגרות באומות, והוא שמע מאיזה זקן אחד, באיזה הורמניה היינו חיים לפני קום המדינה עם הערבים".  כך הבחור.

קרויזר

 

רדיו "קול חי", ממשיכה להפתיע ולהתחדש, והפעם עם מיתוג מחודש לתחנה. הבוקר נחשף הלוגו החדש שילווה את פרסומי התחנה. הלוגו החדש עוצב לאחר חשיבה מעמיקה והפעלת קבוצות מיקוד, שהובילו לתוצאה המועדפת שנבחרה בסופו של דבר, המייצגת את הסלוגן המלווה את שידורי התחנה בשנתיים האחרונות: "קול חי – תמיד אתי", בכל התחומים: בבית, בעבודה, בדרכים, ביום ובלילה, בהלכה, בהגות, בהשקפה, באקטואליה, בדיווחים מהשטח ובפרשנויות, במוסיקה, בהופעות, ובעצם, בכל תחום ונושא – "קול חי תמיד אתי"

קול חי

בשורה לחובבי המוזיקיה החסידית: ביום ראשון ייצא דיסק חדש עם מיטב הזמר החסידי ששרים את שירי המלחין הידוע הפילונטרופ שלמה רכניץ מקליפורניה. בדיסק לחנים והפקה של יוסי רובין ודוד פדידה שמבטיח שזה יצא משולם.

הדיסיק החדש
הדיסק החדש
עטיפת הדיסק
עטיפת הדיסק

 שלומי גיל ממשפחה הגיע בשבוע שעבר לבית חבר מועצת העיר ומחזיק תיק שפע יצחק פינדרוס בעיר העתיקה בירושלים בכדי לראיין אותו על היחסים עם הערבים המתגוררים בסמיכות. לאחר מכן, נצפו השניים משוחחים שיח רעים במרפסת עם הנוף המדהים של פינדרוס

קניות בשוק ביום שישי. מני קרויס, אלי פולק ונתן משי יצאו למחנה יהודה ויצאו עם שקיות עמוסות .

מני קרויס

בתום הפסקת האש, הווטאסאפ הפך לכלי נקמה.  כאשר שמועות זדוניות נפוצו באפלקציית הווטאסאפ. אחד הניזוקים היה, אברהם פרסטר שנקלע לעין הסערה. כאשר ברנש העלה שמועה לווטאסאפ  על כך שכביכול הוא מלשין למס הכנסה. פרסטר הכחיש בתוקף ואמר: "יש לי לחם וחלב בבית ברוך ה' ואין לי צורך בהלשנות הכל שקר – אתבע את המפיצים". מבטיח פרסטר.

יהודה סולביצי'ק, הכתב הפוליטי של בחדרי מתחתן בראשון בנוף ירושלים. מזל טוב.

סולבציק

ישראל קלרמן  נצפה השבוע בשיחה אישית עם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת מחוץ לבית אחד האבלים בירושלים.

קלרמן

המגישים של חדשות 2 עזבו את המזגן של נווה-אילן ויצאו לשטח.

סלפי עם רוני דניאל
סלפי עם רוני דניאל

והחברים מערוץ 10 הגיעו לקיבוץ בארי, תמר איש שלום רביב דרוקר וצבי יחזקאלי הצטלמו.

תמר

שבת שלום וחופשה נעימה!

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור, סודיות מובטחת

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.