הבשורה של דרעי: שטח האש יצורף לאלעד

במהלך סיורו באלעד הודיע השר דרעי על כוונתו לצרף את שטח האש המפורסם הסמוך לעיר החרדית ובכך להגדיל את שטחה של העיר. { "אלפי יח"ד ייבנו"}

במהלך סיורו באלעד הודיע השר דרעי על כוונתו לצרף את שטח האש המפורסם הסמוך לעיר החרדית, ובכך להגדיל את שטחה של העיר: ״נצרף את שטח האש של 1,400 דונם לעיר אלעד לבניית עשרות אלפי יח״ד!.

״שטח האש הענק הסמוך לאלעד יסופח מוניציאלית לעיר אלעד וניתן יהיה לבנות עליו אלפי יח״ד״, כך הכריז היום יו״ר ש״ס השר אריה דרעי סייר במסגרת סיור רשמי שקיים בעיר כאורחם של ראה״ע אלעד ישראל פרוש וסגנו צוריאל קריספל.

השר דרעי נסע במיוחד אל המקום המיועד ועמד מקרוב על השטח העצום הגובל במזרחה של העיר, ששימש עד כה כשטח אש של הצבא.

ראה״ע אלעד פרוש אמר לשר דרעי, כי לאור העובדה שצה״ל החליט לשחרר את השטח מפעילותו כמחנה אימונים, הרי שהשטח מוכשר לבניה והוא מהווה למעשה עתודת קרקע ענקית של כ-4,000 דונם לבניית אלפי יח״ד. ״הפלוס הגדול הוא שכל התשתיות כבר קיימות מבחינת מוסדות לימוד ושירותים שונים. ניתן כבר מייד להתחיל לבנות יחידות דיור ולהכפיל ואפילו לשלש את העיר. כעת דרוש לספח את השטח מוניציפאלית לעיר אלעד״.

בישיבת עבודה מיוחדת בישר השר דרעי, כי הוא כבר החליט לאשר את צירוף השטח לאלעד. ״בכתב המינוי של יו״ר ועדת הגבולות גבי מיימון ניתן כבר השיוך המוניציפאלי של השטח הזה לעיר. זו בשורה ענקית של הכפלת העיר ובשורה של ממש לכל היהדות החרדית, הסובלת ממצוקת דיור קשה. יש כאן עתודת קרקע במרכז הארץ, בתוך יישוב חרדי היכולה לתת פתרון טוב להרבה זוגות צעירים״.

הבשורה התקבלה במחיאות כפים סוערות בישיבה המיוחדת בהשתתפות כל בכירי העיריה. ראה״ע אלעד הודה לשר דרעי ואמר: ״אין עוד שרים כאלה. זו הבשורה הכי גדולה שקיבלנו היום״.

סגר״ע אלעד קריספל הגיב גם בוא על הבשורה ואמר: ״זהו יום חג לאלעד. העיר תוכננה מראש לתוספת של 13.000 יח״ד לבניה בשטח האש. הנושא עוכב בגלל בסיס צבאי שהורם שם. השר דרעי שהקים את אלעד וקבע בזמנו את גבולותיה עושה זאת שוב ומחזיר אבידה לבעליה״.

בשנת 2009 משרד הביטחון העביר מסרים  על כוונתו להעביר  1,400 דונמים משטחי האש לטובת העיר אלעד, המזכיר הצבאי דאז, איתן דנגוט שיגר מכתב לשר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, בו הוא ציין את הסכמתה של מערכת הביטחון לגריעת השטחים – ומתנה זאת בכך שפעילות צה"ל בשטחים הנותרים לא תיפגע.

למרות ההבנות, בשנת 2014 חזר בו משרד הביטחון מהסכמתו ובמכתב ששיגר ראש מטה שר הביטחון, ישראל בלומנבלט לראש העירייה פרוש, הוא מבהיר כי שטחי האש ממזרח לאלעד "קריטיים למערכת הביטחון, וכי לא ניתן להיעתר לבקשה". עתה, הצליח דרעי לסגור קצוות עם אנשי משרד הביטחון – דבר שיסייע בהרחבתה של העיר החרדית הצעירה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.