הבת של האדמו"ר ריגשה את הגולשים • בקליינע

איפה חגגה הסטייליסטית החרדית את אירוסיה? הצעת הנישואים של היחצ"ן החרדי, הויכוח של גדולי הזמר על המיקום במודעה, הבת של האדמו"ר מרגשת את הגולשים, "שבאבניקים" זוכה במגוון פרסים, רולי דיקמן חוגג, יצחק עידן מכוון ואלי ביתאן מתזז. כנסו עכשיו למדור הברנז'ה החרדי

בצל משבר הגיוס שמדיר שינה מעיני בקליינע ותנומה מעפעפי הפוליטקאים החרדים, המוני רכבים החליקו בואכה איילון לרגל שמחת החתונה ליועצת רה"מ לענייני חרדים רבקה פאלוך שחיתנה את בתה באולמי הדר דימול ברמת גן. כבר בכניסה לאולם היה ניתן לחוש באווירת המשבר שהעיבה על שלוות רוחם של העיתונאים ואישי הציבור שהיו נראו טרוטים, דרוכים וחסרי מנוח, בשעה שביבי סעד עם שלדון במנהטן. יודגש כי המדור נכתב טרם הפגישה המכרעת הערב בלשכת רה"מ שאולי תביא לבחירות.

אשר(אושי) מדינה, יצחק נחשוני, יעקב גרודקה, ארי קלמן ושמעון ליברטי, עמדו בירכתי האולם האמור בחתונה האמורה והחלו לפרק ולהרכיב קואליציות. בברנז'ה מתבשמים מריח הסקרים ולקחו בחשבון את כל האופציות – החל מחבירה של ש"ס למכונת המנדטים של יהדות התורה וכלה בקמפיין "הוא זכאי" 2.

משני צידי המתרס: איש 'הדרך' ו'אקטואליק' מתלחששים

 

בעזרת הנשים הופיעה במלוא הדרה הגב' פאלוך יועצת אשת רה"מ, כאשר מידי פעם היא התגנבה למחיצה ליד עזרת הגברים ,שם המתינו עיתונאים רבים (לצד שרים וחברי כנסת, אבל למי אכפת מהם) בכדי לברך את הגברת החרדית הראשונה בבלפור. כאן בתמונה למטה, עם בעלה הנגר המפורסם ר' שמחה פאלוך.

בעוד חרב הגיוס מונפת על אלפי בני ישיבה, העיתונאי ישראל כהן נצפה בסיור בבני ברק על המגזר החרדי, לחיילי קורס העיתונאים בגלי צה"ל.

ואותו כהן נאלץ לתזז בין האולפנים המפוצלים של רשת וקשת בכדי להסביר את עמדת היהדות החרדית הנאמנה בנוגע למשבר הגיוס. את זיו פניו של כהן זכו לראות השבוע, בין היתר, אנשי הטלוויזיה, חיים אתגר, קורין גדעון, גלית גוטמן, אברי ומיה, והרשימה עוד ארוכה.

ח״כ ישראל אייכלר ניצל את הרגעים האחרונים של מושב החורף וטס לארה"ב. במהלך שהותו בליקווד הוא נכנס להתייעצות על חוק הגיוס אצל הגאון רבי מלכיאל קוטלר ר"י בית מדרש גבוה ליקווד. מחוץ לחדרו הוא פגש את שעיה וויין שמשמש כתובת בעבור אנשי הפלג בארה"ב, ואשר נדמה כי עבר סופית לארצות הברית.

ותכירו את הצלם ידידיה מאיר, שנקלע להפגנת הפלג הירושלמי. כתבה נרחבת ומרתקת על 'הפלג הירושלמי לאן' תוכלו לקרוא במגזין סופ"ש של 'אקטואליק'.

למרות ההפגנות של הפלג הירושלמי, כל הג'מעה של היחצן ישי דריקס הגיעו לראות אותו כורע ברך ומציע נישואין לפני כל באי שוק מחנה יהודה בירושלים. אליאור משה היה שם לתעד.

ואילו הצלם שלומי כהן, שהשיל עשרות ק"ג בקיץ אשתקד, הפגין את כישוריו במרתון ירושלים ורץ 10 קילומוטרים. שאפו.

כמה מאות מטרים משם, חבר העירייה משה ליאון נאלץ להתנייד למשכן הכנסת עם מונית. הסיבה: הרכב נמצא בתיקונים במוסך.

מתייחד עם קונו: חיים פרידלנדר, הכתב המונציפאלי המוכשר  מעיתון בקהילה, נצפה שקוע בתפילת מנחה ברוב עם (…) בלשכת סגן רה"ע בכיכר ספרא.

החברים בספרא הפתיעו את אלעזר זאבי, האיש האמון על טיפול בבנות הסמינרים, בלשכתו של סגר"ע צביקה כהן.

דודי בלומנשטוק, ראש לשכת מ"מ רה"ע ירושלים יצחק פינדרוס וצביקי לוי מדגל התורה במודיעין עילית, נצפו בסיור לימודים בישיבת מערבא במתתיהו. מי זוכר שעד לפני כמה שנים מערבא הייתה מחוץ לגדר ב'דגל התורה'?

יום לפני פורים יצאו חברי מועצת ירושלים מטעם ש"ס, צביקה כהן, בצלאל אברהם ושמואל מרציאנו, יחד עם פעילי ומתנדבי 'סעד ומרפא' בראשות מוטי פריד, רחמים חיון ומאיר כהן, לשמח חולים בשערי צדק. בתמונה נצפה בנוסף איש יחסי הציבור ודובר הסיעה יחיאל אברהם עסוק בשגירת הודעות לעולם התקשורת.

למרות העברת החוק הפולני, אלפים מכל רחבי העולם הגיעו לתפילה בציונו הקדוש של רבי אלימלך מליזענסק לרגל יומא דהילולא – כ"א באדר. איש ליז'ענסק כל השנה, חונה דייטש, לא הפסיק לרקוד והקפיץ את האלפים בשירי דבקות.

חונא בשלג
עם "הגאון מוילנא", במוזיאון המקומי

עזרת נשים: תאחלו מזל טוב לסטייליסטית החרדית ששמה עולה במגזר, ציפי וייס, לרגל אירוסה. כרגיל במגזר החרדי, הזוג לעתיד הגיעו לכותל המערבי להודות על הנס הגדול.

מזל טוב ליוסי מועלם חבר מועצת גבעת זאב ולרעייתו אושרת מועלם, סמנכ"לית רדיו קול ברמה, לרגל הולדת הבן.

חני שטרן, בת האדמור מביטשקוב זצוק"ל, העלתה השבוע פוסט מרגש לאינסטגרם על הילולת אביה במלאות 4 שנים לפטירתו. התרגשנו.

מוזיקה:

אחרי שחשפנו לכם כאן את ההופעה המשותפת של מרדכי בן דוד ואברהם פריד בחולון, סוף סוף הסתדרו כל המפיקים ביניהם, החליטו מי ינגן ומתי (שני הרכבי מוזיקה שונים לפריד ובן דוד!), והמודעה שוחררה סוף כל סוף לאוויר העולם, רק שבועיים וקצת לפני המופע, אחרי אינספור סקיצות ושינויים של כל גינוני הכבוד והתארים של כל השותפים למופע (נראה לכם שההחלטה מי יהיה בצד ימין ומי בצד שמאל עברה חלק?), אבל גם אחרי פרסום המודעה היתה סאגה של ממש: בתחילה שוגרה מודעה המכריזה כי המופע הוא לגברים בלבד, בעוד שלנשות חולון הוקצה מקום אחר בו יועבר המופע במעגל סגור. אבל כיון שבמימון משתתפת גם העירייה החילונית וגם משרד החינוך, נוצרה מהומה שלמה, שבסופה הוכרע: המופע יהיה גם לנשים, אך בהפרדה. אז גם נשות ישראל יוכלו ליהנות לבסוף מהמופע – באולם עצמו. אכן, יום האישה. והנה המודעה האחרונה (בינתיים):

 

הזמר בני פרידמן הגיע לישראל לביקור, ושליחי 'בקליינע' תפסו אותו נהנה מהמופע של ישי ריבו בזאפה ירושלים.

המעבד הנודע משה לאופר, נצפה משווה מחירים באושר עד.

תגידו מזל טוב לרולי דיקמן, שהכניס את בנו בבריתו של אברהם אבינו ואת כל הברנז'ה תחת קורת גג אחת, באולמי הדר סיטי טאוור ברמת גן. יואלי דיקמן (כמובן) ניצח על התזמורת. (צילומים: יוסי רוזנבוים)

נכדו של היועץ הרפואי הרב שמעון ברוין, יו"ר ביקור חולים יד אברהם, חגג בר מצווה לנכדו בן לבנו העסקן חזקי ברוין מנכ"ל הארגון. בשמחה שנערכה באולמי בית ישראל בירושלים השתתפו רבנים, אדמו"רים, חכי"ם, אישי ציבור וצמרת עסקני הרפואה בישראל.

יצחק עידן ראש עיריית אלעד לשעבר, נצפה מכוון במנחה ב'איצקוביץ'.

 

תגידו מזל טוב לחברים ממכון מור, נועם זיגמן וארי המניק. השניים השלימו את מסלול הלימודים בתקשורת וממשל וקיבלו תואר ראשון. המניק, הגיע יותר מאוחר לסבא ולסבתא המאושרים והראה להם את התעודה.

עדיין במכון מור: יקי אדמקר מקול ברמה וסמדר בן טוב (אקטואלשיק) נפגשו באקראי בכניסה למשרדי 'קול ברמה'. אדמקר, כך מסתבר, עידכן את בן טוב בליין התכשיטים העדכני שמשווקת רעייתו. אדמקר עצמו הזמין בסטורי שלו את כל אנשי הברנז'ה להתחדש לכבוד החג.

ובשעה לילה מאוחרת, ראינו גם ראינו את רפי פרלשטיין (מגיש החדשות) נטול עשרות ק"ג, נעמד מול המוכר בקיוסק מתחת למשרדי הרדיו ומבקש עוד ק"ג. התיאבון חזר?

ומנדי ריזל מאותה התחנה העביר שידור חי מ'כנס שדרות לחברה' ה-15, במכללה האקדמית ספיר.

קשה כבר לדעת היכן עובד העיתונאי החרדי אלי ביתאן. ביום יום הוא משדר תכנית יומית ברשת מורשת, לאחרונה פרסם טורים וכתבות בגלובס, ובשבת הוא הפציע פתאום במקור ראשון, בכתבה על הרב'ה מגור.

"שבאבניקים" יקבלו עונה שנייה. בעקבות ההצלחה המסחררת של העונה הראשונה, הכריזו ב-HOT שקומדיית הקאלט החרדית שיצר וכתב אלירן מלכה (וביים יחד עם מאור זגורי) תחזור לעונה שנייה עם ארבעת הכוכבים דניאל גד, ישראל אטיאס, עומר פרלמן ואורי לייזרוביץ.

על הדרך, גדליה משבאבניקים הלא הוא אורי לייזרוביץ, זכה בפרס השחקן הקומי של השנה, ובנאום התודה ביקש להמשיך להרבות אהבת חינם! הסדרה גם זכתה בסדרה הקומית של השנה ובעוד שלל רב של פרסים. שאפו!

ואחרון מגדליה, שמסתבר שממשיך לשתף פעולה עם הזמר החסידי עמירן דביר.

 

רגע לפני המופע הפורימי של יניב בן משיח בהיכל התרבות באשקלון, נעמד המשנה לראש העיר והממונה על התרבות התורנית, שי עמירה, לתמונה עם הזמיר.

 

הנוכחים, אגב, לא שכחו לציין כי יש דמיון בין השניים.

ומי שעוד נכח באירוע היה איש יחסי הציבור יוסי לחיאני שהנחה את המופע.

התמונה שעוררה סערה: יו"ר אגודת ישראל בצפת והמועמד לראשות העיר, הרב אליעזר לזר, נצפה בפגישת עבודה עם מזכ"ל אגודת ישראל הארצית וראש העיר בני ברק הרב חנוך זייברט. מאוחר יותר זייברט היה צריך לספר הסברים…

 

ועד כאן להפעם. שבוע טוב!

אהבתם? עשו לנו לייק!.

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? מה עושה באמת הכתב של.. ? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: nbjovsr88@gmail.com

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לא חרדים ולא נעלים כל סלב ואשתו עם פאה ארוכה זה חרדי???????????

  די

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • למגיב 1 המטורלל

   זה שאשתו עם פאה ארוכה, זה בסדר גמור. הרי מבחינת ההלכה, כל עוד זה לא יוצא דופן אין בזה בעיה, ופאות ארוכות מזמן הפכו לשגרה. אז הוא חרדי לעילא ולעילא, אבל אתה? שמכל הכתבה הארוכה הזאת, רק הפאה של אשתו תפסה לך את העיניים, מה אתה אם לא חילוני גמור? תתבייש! טול קורה מבין עיניך!

   שלמה |
   הגב
 2. איזה אושר לראות את ה'חרדים'

  הכל הצגה. לא תורה ולא הלכה. לא נורא החרדיות מתרסקת והחרדים יוצאים מחושך לאור. תודה על כל החילונים שאתם מייצרים

  שימי |
  הגב