הגאב"ד: "צריך לברך על שיש כזה כולל" (תמונות)

ביום שני נערך בירושלים מעמד מרומם של חנוכת בית המדרש החדש של כולל "תפארת יונה" – גדולי ישראל, ראשי ישיבות ורבנים פיארו את שולחן הכבוד, ובהם רבני וראשי הכולל, בראשות הרה"ג רבי יחזקאל ברומברג שליט"א – גאב"ד "העדה החרדית" הגרי"ט וייס שליט"א: "צריך לברך על שיש כולל שכזה הדואג לכלל ישראל"

 

במעמד מפואר ומרשים נחנך ביום שני האחרון בית המדרש החדש של כולל הוותיק והמפורסם "תפארת יונה" בירושלים. מעמד חנוכת הבית וקביעת מזוזות למשכן החדש של הכולל, נקבעו בליל ז' בחשוון, יום השנה של הגאון רבי יונה ברומברג זצוק"ל שעל שמו נקרא הכולל. מאות משתתפים הגיעו אל המעמד המפואר, שנערך בבית המדרש החדש של הכולל, השוכן בבניין המיתולוגי של ישיבת "חברון" בגאולה, ובראשם אברכי הכולל הממיתים את עצמם כל השנה באוהלה של תורה במסגרת הכולל ששמו נודע לתהילה.

את שולחן הכבוד כיבדו גדולי ישראל, רבנים וראשי ישיבות, שהגיעו לכבד את הכולל החשוב והעומד בראשו, הרה"ג רבי יחזקאל ברומברג שליט"א. במעמד נשא דברים גאב"ד "העדה החרדית" הגרי"ט ווייס שליט"א, שאמר בין דבריו: "על אף שאין מברכים על קביעת מזוזה בבית המדרש – עדיין צריך לברך ברכת 'ברוך שככה לו בעולמו', ברכה שכתוב בגמרא שהרואה בריות טובות צריך לברך. צריך לברך על כך שיש מוסד כזה אשר דואג לכלל עם ישראל. "הלוואי והמקום-תורה הזה, והבית החדש שנחנך, יהיה קטן מאוד בקרוב עבור כל מאות האברכים שיצבאו על דלתות הכולל", בירך הגאב"ד בדבריו.

כולל "תפארת יונה" שהשבוע חגג כאמור את חנוכת בית המדרש החדש של הכולל, ידוע ומתייחד בכך שהוא אינו נמנה עם אף חוג מסוים – ליטאי/ספרדי/ירושלמי וכדו' – אלא ראשיו מכנים אותו כ"כולל של עם ישראל". וכך, כל אברך ואברך אשר חפץ ליבו ללמוד תורה – יתקבל מיד לכולל, מבלי להסתכל על כובעו או על הישיבה בה הוא למד. כל אברך החפץ לשבת וללמוד ברצינות בכולל החשוב, יתקבל אל שורות הכולל. הכולל מבוסס על חבורות שונות, הן בש"ס והן בעיון, וכל אחד מהאברכים בוחר כאוות נפשו.

כולל "תפארת יונה" בראשות הרה"ג רבי יחזקאל ברומברג שליט"א, קיים כבר יותר משבע שנים וכבר עברו בו אלפי תלמידים ואברכים במהלך השנים, בהן פרח עוד ועוד והוסיף לשורותיו עוד חיילים לתורה. "מטרת כולל 'תפארת יונה'", אומרים ראשי הכולל, "היא לדאוג לכל אברך ואברך באשר הוא שיהיה לו מקום ללמוד בהתמדה החל מיום חתונתו, הן בלימוד הש"ס לעומקו והן בלימוד הוראה, לאסוקי שמעתתא אליבא דהלכתא".

במעמד קביעת המזוזות השבוע, נכחו בין השאר: מרן גאב"ד העדה החרדית שליט"א, הגאון רבי נתנאל לינדר שליט"א, הגאון רבי שלמה זלמן דרוק שליט"א מרבני שכונת תל ארזה, הגאון רבי מנדל ברומברג שליט"א ראש מתיבתא בית התלמוד שהגיע במיוחד מחו"ל, הגאון רבי ראובן קאהן שליט"א, הגאון רבי נפתלי גפן שליט"א מראשי ישיבת קמניץ, וכן כל רבני הכולל שליט"א. יצוין עוד, כי לקראת המעמד יצא לאור קובץ תורני "תפארת יונה", ובו מחידושי תורתם של רבני הכולל.

גאבד 4 גאבד 3 גאבד 2 גאבד

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.