לאחר בחירת בנו: הגאון רבי ציון בוארון פורש

לאחר למעלה מ – 30 שנות דיינות בהם כיהן הרב בוארון פורש מתפקידו. הראש"לצ הגר"י יוסף ביקש: "המשך לכהן כ'דיין עמית' – למען בתי הדין". הגר"צ בוארון "רצוני לשקוד על התורה באין מפריע"

לאחר שבנו נבחר לדיינות ביום שישי, הגאון רבי ציון בוארון – שכיהן כחבר בתי הדין במשך 30 שנה פורש מתפקידו.

בליל יום חמישי, בתום מותחן דרמטי נבחר בנו של הרב בוארון לתפקיד הדיין במקום בנו של הרב עמאר לתפקיד הנכסף יחד עם שורה ארוכה ומכובדת של דיינים.

הרב בוארון החל משנת תשמ"ד  לכהן כחבר ביה"ד נתניה, לאחר מכן הוא נדד לבתי הדין בצפת – טבריה, ומשם עבר לכהן כאב"ד באר שבע, וכאב"ד פתח תקוה.

משנת תשס"ז הוא מכהן כחבר בית הדין הגדול בירושלים. עם הגיעו לגיל 70  צפוי הגאון רבי ציון בוארון לפרוש מכהונתו ביום רביעי ג' תשרי (צום גדליה)

הראשון לציון ונשיא בית הדין הגדול הגאון רבי יצחק יוסף ביקש מחבר בית הדין הגדול הגאון רבי ציון בוארון ש"יואיל להסכים להתמודד לכהן כ'דיין עמית' כשהוא אישית יפעל לבחירתו כל זאת למען בתי הדין הזקוקים לגברא רבה כמוהו".

אך הגר"צ בוארון הודה בחום לראשל"צ אך סירב לכך באומרו "שבעתי מלשמוע את צרות עמך ישראל, רצוני לשקוד על התורה באין מפריע ולערוך לדפוס את את פסקי הדין שתחת ידי למען יעמדו ימים רבים".

עוזרו ר׳ יוחנן דבדה אמר: "אומנם הרב עוזב את התפקיד הרשמי, אך הרב הממוקם בצמרת הפוסקים בישראל לאחר עשרות בשנים של פסיקה במגוון נושאים, ובהם החמורים ביותר, ובנשיאות עומדים בתי דין רבים בארץ ובחו׳ל , הרב אינו הולך לנוח, בפרט ישנם שאלות בפרט בדיני אבן העזר החמורים כגיטין קידושין, ממזרים ועגונות שמגיעות לשולחנו מבתי דין מכל העולם ומצפים להכרעותיו"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.