הגבול הצפוני: צה"ל השמיד עמדה סורית בגולן

מלחמת האזרחים בסוריה ממשיכה לזלוג לישראל – וצה"ל מגיב: בתגובה על ירי פצמ"ר היום (ש') לעבר שטח רמת הגולן, השיבו כוחות הצבא בירי לעבר עמדה שממנה נורו מרגמות בשעות הצהריים – והשמידו אותה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.
היום נפלו תשע פצצות מרגמה בשטח הגזרה המרכזית של רמת הגולן. בעקבות זאת, הועברה תלונה מטעם ישראל לאו"ם והערב בוצע ירי של שני טילי תמוז לעבר העמדה הסורית שממנה נורו המרגמות לעבר ישראל.

מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך היום היו מספר זליגות של פצצות מרגמה בשטח פתוח במרכז רמת הגולן בסמוך לגבול ישראל-סוריה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. כוחות צה"ל הגיבו בירי נקודתי לעבר המקורות; זוהתה פגיעה במטרה".

בתחילת החודש פגע ירי מסוריה לעבר ישראל בסמוך לסיור של צה"ל בצפון רמת הגולן, ליד הגבול. גם באירוע הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. על פי ההערכות בצה"ל, לא מדובר היה בירי מכוון לעבר הכוח. ככל הנראה מדובר בחילופי אש בין הצדדים הלוחמים בסוריה שזלגו לעבר שטח ישראל.

באמצע החודש שעבר נפתחה אש לעבר סיור של צה"ל באזור תל פארס שברמת הגולן. האירוע החל בעת שתצפית צה"ל זיהתה שני סורים מכוחות המורדים שנכנסו למוצב נטוש של הצבא שנמצא ממזרח לגדר המערכת. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק – והחיילים השיבו באש לעבר מקור הירי. זמן קצר לאחר הירי נשמעה אזעקה באזור קצרין, שהתבררה כאזעקת שווא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.