הזמרת דקלה מתחזקת (וידאו)

הזמרת החילונית דקלה בראיון בערוץ 10 מספרת על הדמות הרוחנית שלה, שעליו היא לא מוותרת: "הוא הגבור שלי". {"הרב אשרוב הגיבור שלי"}

הזמרת החילונית דקלה בראיון בערוץ 10 מספרת על הדמות הרוחנית שלה, שעליו היא לא מוותרת: "הוא הגבור שלי".

הזמרת סיפרה על הלחץ מצד משפחתה המסורתית להתמסד, על הרצון להביא ילד לעולם, ועל הקשר המיוחד בינה לבין המורה הרוחני שלה – הרב המקובל יובל הכהן אשרוב.

צפו

"סיפור אופטימי": הזמרת Dikla דיקלה מתראיינת עם צאת אלבום חדש ולקראת מופע חדש ומדברת על הלחץ מצד משפחתה המסורתית להתמסד, על הרצון להביא ילד לעולם, ועל הקשר המיוחד בינה לבין המורה הרוחני שלה – הרב המקובל יובל הכהן אשרובהראיון המלא של פז שוורץ – מחר ב-20:00 בשישי עם אילה חסון

‎Posted by ‎חדשות 10‎ on‎ חמישי 8 ספטמבר 2016

בראיון לעיתון "ישראל היום" נשאלה דקלה על היחס שלה למסורת והאם היא מתחזקת, ועל החלום שלה להאמין באלוקים באמונה שלמה.

היו לך ימים של נפילות? "כל יום, עד היום. אני חושבת שעד סוף חיי תהיה לי נפילה כל יום. אני לא אדם סטטי, ומצב הרוח שלי לא סטטי. עם אנשים אני מאוד יציבה, במערכות יחסים ועם חברויות אני יציבה, אבל עם עצמי, בהרגשה שלי – לא.
"אני יכולה להגיע מאוד נמוך. יש בתוכי את האישה שיכולה להיות כל היום במיטה ולא לצאת ממנה, אבל גם את הכוח היסודי, תודה לאל. אז גם ברגעים שלא יכולתי לקום – קמתי.
"אני לא יודעת מה יהיה מחר, אבל עד היום הצלחתי לקום, וזה באמת המזל שלי. עם השנים הבנתי שתנועה היא עניין קריטי לחיים. יש בי משהו שנורא מפחד לשקוע. ימימה (המורה הרוחנית ימימה אביטל ז"ל, הוגת 'שיטת ימימה'; ע"ס) אומרת שאפילו לקום ולנגב אבק זו תנועה נחוצה".

הפחד מעוד נפילה מלווה אותך ביום יום? "כל הזמן. כשאני מתחילה להרגיש שאני מאוד מתוסכלת ושקשה לי לקום, יש נורה מהבהבת שאומרת 'היי', ואני מייד קמה.
"עם השנים גם למדתי לבקש עזרה. זה משהו שעד גיל 27 לא עשיתי, כי חשבתי שאני חזקה ושאני יכולה להעיף הרים. אחרי שהוצאתי את האלבום הראשון הבנתי שהי, חמודה, את ילדה, את פחדנית, ואת צריכה עזרה".

את מטופלת היום? "בטח, ולכל החיים. עשרים שנה בפסיכולוגיה מערבית עם הפסיכולוגית שלי, וגם בפסיכולוגיה היהודית. אני בקבלה, שומעת הרבה הרצאות. אין יום שאני לא מקשיבה להרצאה. אני חייבת רשת תמיכה טיפולית ורוחנית סביבי. אני מאוד מאמינה שהאדם צריך להתפתח על ידי חקר וטיפולים, למרות שביהדות שלנו יש את כל התשובות".

את מתחזקת? "לא בטקסים, אבל באמונה. אני חולמת להאמין באלוהים באמונה שלמה. זה עמוק מאוד מה שאני אומרת, כי ברגע שאאמין בו אמונה שלמה – לא יהיה פה רע".

את מדברת עם אלוקים? "בטח, אני איתו במדון, מתווכחת איתו, שמחה עליו ומבואסת עליו, ואני מוחאת לו כפיים. אני ביחסים איתו, וזה המזל שלי, כי היו הרבה תקופות שלא הייתי. היו לי יחסים מאוד סבוכים בנושא הזה, אבל בשנים האחרונות אני בדיאלוג יותר פייסני איתו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רבי נח מאוד נחמד הכל פוצי מוצי
    בשמים רבי כזה שוה קליפת שום
    מה עם צניעות קדושה שבת ערכים יהודים יא אבלה

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב