הגדה מהאגדות • השבוע נמכרה ב'וקסברגר' הגדה של פסח ב-100,000 ש"ח

עיתון 'ישראל היום' מפרסם הבוקר, כי השבוע נמכרה בבני-ברק, בחנות של 'מלכות וקסברגר', הגדה של פסח בסכום של לא פחות מ־100 אלף דולר.
ההגדה נכתבה וצוירה כולה ביד על ידי אמן אחד ושישה ציירים על גבי קלף אמיתי במשך שלוש שנים.

ההגדה שוקלת 4.2 ק"ג ומשולבים בה קישוטים מזהב במשקל 24 קראט. על כל עמוד מבין 76 העמודים המושקעים עמלו במשך כמה שעות. יואל וקסברגר, האמן שצייר את האגדה, סיפר כי "העמודים הפשוטים לוקחים שש-שבע שעות עבודה והמסובכים גם 50 שעות עבודה. אם לא היה עובד איתי צוות, זה היה לוקח תשע שנים לסיים אותה".

בשנה האחרונה עמדה יצירת הפאר למכירה בחנות בבני ברק, ורק חיכתה לקונה. לדברי מנכ"ל הרשת, דודי מרדר, "ידענו שמישהו יקנה אותה בסוף. מגיעים לראות אותה מכל הארץ ואפילו מהעולם. עשינו עוד 100 עותקים ממנה – אבל על דמוי קלף, שכל אחד מהם עולה 1,800 שקלים".

הקונה, כך מספרים אנשי הרשת, הוא מנכ"ל של חברה בינלאומית גדולה ומוכרת. "קשה להיפרד מההגדה", הודה וקסברגר, "זו יצירה שעובדים עליה כל כך הרבה זמן ובכל פעם אני נהנה לראות אותה ולפתוח אותה, אבל הקונה היה רציני. פתחנו אותה ועשינו לחיים".

מן הסתם, אמר, שלא ישתמשו בה על שולחן הסדר. "זה מסוכן מדי. צריך להיזהר מהפירורים ושלא יישפך עליה יין. זה יותר פריט אספנות. בכל מקרה, הקונה בטוח ייהנה ממנה", אמר.

 

לעוד עדכונים הכנסו לעמוד הפייסבוק של קוקר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.