"הגדולים לא מודעים לפרטים הקטנים"

האברך שמחה בהיכל כולל "עטרת שלמה" כנגד חוק הגיוס מסרב להעניק ראיונות לכלי התקשורת, אך בשיחה אקראית שערכנו אותו בסמוך לכולל, הוא מספר מה הניע אותו לבצע את המחאה, וכיצד הוא מערער על דעתם של גדולי ישראל. {האברך מברכפלד מגיב}

יממה לאחר הסערה ברשת הכוללים "עטרת שלמה" הרוחות במקום נרגעו.  כזכור, אתמול בצהרים, אברך הלומד בכולל הגדול 'עטרת שלמה' במודיעין עילית פרץ אל היכל הכולל ומחה בגנות חברי הכנסת החרדים שנתנו יד והרימו את אצבעם בעד חוק הגיוס.

הבוקר, (רביעי) פגשנו את האברך שנחשב לאחד בני העלייה הנחשבים בברכפלד, האברך ר' צ. כ. מסרב להעניק ראיונות לכלי התקשורת ואפילו לקווי הנייעס. אך בשיחה אקראית שערכנו איתו בסמוך לכולל, הוא מספר מה הניע אותו לבצע את המחאה, " זו פעם ראשונה שהחרדים נותנים גיבוי לחוק הרסני שכזה, היה לא תהיה, לכן יצאתי למחות".

לשאלתי, כיצד הוא מערער על החלטתם של גדולי ישראל לתמוך בחוק, הוא משיב, "הגדולים לא מודעים לפרטים הקטנים בחוק, לכן צריך לצאת למחות".

האברך שספג ביזיונות רבים אומר כי הוא כבר יצא ידי "חובת מחאה" ומעתה הוא לא ישוב למחות, היה צורך להבהיר לציבור כי אין לנו יד ורגל בחוק הנבזי הזה".

אותו אברך קיבל אתמול גיבוי מוחלט מהפלג הירושלמי שחיזקו אותו לאחר שהותקף. בקו המידע של הפלג "במערכה", פורסם כי מדובר באברך "יקר שביקרים ואחד מבני העילית של שכונת ברכפלד במודיעין עילית שמחה כנגד העברת חוק הגיוס".

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ככלל יש שם הרבה בני עליה, שקצת קשה להדביק עליהם את כל ערמות המלל המצחין שהשתין לכיוונם בדרן החצר והחתונות, ה'עמרץ' הרשמי -'אבא טורעצקי'.
  רק נזכיר למי ששכח, את גיבוב השטויות שהנ"ל הקיא ב'קול חי' (שכמובן מותר להתראיין אליו ולשמוע אותו, שם הכל על פי דעת 'גדולי הדור'):
  'סכינאים' 'משועממים' מטרידים את אדון 'אבא' בשתיים בלילה (שזו עבירה מאד גדולה, בפרט אחרי שהוא מכפיש אותם בשמונה בערב), 'מחפשים את הראש של הגראי"ל' 'טרוריסטים' וכו' וכו' וכו', עיינו שם ותמצאו רוב נחת.

  נחום |
  הגב
 2. אכן צודק אותו אברך יקר…כבר בעיתון יתד נאמן פורסם לפני כשבועיים כי ח״כ נכנסו ״לעדכן״ את מרן רה״י הגראי״ל ,יאמר ברורות לא נכנסו לקבל ״הוראות״ ,או אפי׳ לא נכנסו ״ליעוץ״, אלא לעדכן בלבד …!! ומי מחייב אותנו להאמין שבאמת עדכנו את מרן בכל הפרטיים…..והרי ברור כשמש כי מי שתומך בחוק הגיוס יהיה מי שיהיה לא יקרא בשם ״חרדי״ לעולם..!!! ובודאי הוראה כזו לא תצא ולא יצאה מפי מרן רה׳י הגראי״ל מעולם ועד עולם…

  תלמיד מרן שליט״א |
  הגב
 3. אני בקשר עם לא מעט בחורים מישיבות ספרדיות שכעיקרון היו אמורים לדבוק בדרך הישיבתית כדבר המובן מאליו, אבל כעת יש להם פתאום "אלטרנטיבה" רעיונית למקרה שתכבד עליהם עול הישיבה והנהגותיה, היחס הנחמד והמפתה… (כן, זו המילה, פיתויים ממש…) לו הם זוכים בלשכות הגיוס, אמנם לא מצליח להעביר אותם על ישיבתיותם במיידית, אך מותירות אצלם איזושהי תחושה נעימה של מוצא קסום וורוד אם חלילה "ימאס" להם…

  ובינינו… למי לא נמאס לפעמים… רק שמחסומים משפחתיים וחברתיים יחד עם חינוך איכותי ומושרש מילדות שומרים עלינו בעת נסיון…

  להם, אין את זה, פשוט אין, המצאותם במסלול הישיבתי באה לרוב בדרך מקרה וסייעתא דשמיא מיוחדת שארעה עימם בילדותם הצעירה, מה שהקנה אצלם שאיפה להשתייך למגזר החרדי על כל מחוייבויותיו, מהרגע שישנה אלטרנטיבה והסכמה חרדית ולו הסכמת "דיעבד" ככל שתהא למסגרתיות צבאית מה יעמוד בפניהם בעת נסיון? אין להם את החוסן לעמוד בזה!! כל כך חבל… עבודה של דור!!! עלולה לרדת לטמיון.

  שמעתי כבר מכמה וכמה בחורים שרואים בעריקה לצבא אופציה מעשית וטובה עבורם, בזמן שכל אחד מהם היה יכול לצמוח…

  דובר אמת |
  הגב
 4. צודק מאד, 'הגדולים' לא מבינים בפרטים הקטנים וע"כ הגר"ש אויערבאך אכן לא מבין, ורק הקטן נתי גרוסמן מבין בפרטים הגדולים… או שהגר"ש ח"ו לא גדול ולכן הוא מבין…
  בדיוק ככה דיברו המשכילים לפני מאה חמשים שנה

  אברהם |
  הגב
  • ככה דברו המזרחי …נגד החרדים שהתנגדו לרב קוק וכל גדולי ישראל שהיו רוב בניין ומנין עמו…כן,החרדים הם המשכילים שלא נשמעים לרבנים…אך יאמר לאותה טענה כל אחד עם הרבנים שלו ….ודרך התורה לא תשתנה מאומה…..ונדבק בדרך רבותינו ממשיכי המסורת בלבד !!! הם ממשיכי המסורת הם הנקראים ״חרדים״ בלבד…

   חרדי |
   הגב
 5. אם הוא ככה מדבר על אנשים גדולים- איננו בן עליה. בן עליה אמיתי יודע שהוא צריך להתבטל לגדולי ישראל באשר הם, גם אם "נדמה" לו שהוא יודע יותר טוב מהם. למה, הוא כן ראה את החוק לפרטיו הקטנים, מישהו הראה לו שהוא מדבר. חצוף מחוצף, חבל לתת לו במה כאחד מבני העליה. אין זו דרכו של בן עליה לעשות מעשה המוני שכזה… ודו"ק.

  אחד מבני העליה באחוזת ברכפלד |
  הגב
  • מהתרשמות אישית, אנשי 'הפלג', כפי שנוהגים שונאיהם לכנותם, מבינים בנושא הגיוס הרבה יותר מאברכים סטנדרטיים, שכל מה שהם יודעים מסתכם בכך, שהפלג הם מושכי זנבות וצריך להרגע מכל נושא הגיוס, בגלל שיעקב אשר אמר שאם מדברים על זה, זה מחזק את לפיד ושגדולי ישראל האמיתיים (כלומר האמיתי וסגנו), הם פועלים ברוח הקודש ובעיני בדולח וסמכו ידיהם וכו' וכו' וכו' בלה בלה בלה….

   יוסי |
   הגב