הגדולים: מה היה פועלם ומה סוד כוחם?

האינטרנט החרדי מלא בתמונותיהם. החרדים קוראים להם 'גדולי ישראל' או בקיצור ה'גדולים'. מי הם אישים אלה, מנהיגיו הרוחניים של הציבור החרדי לדורותיו? מה היה פועלם ומה סוד כוחם?

העסקנים החרדים מקבלים את הוראותיהם; התקשורת החרדית מפארת אותם; האינטרנט החרדי מלא בתמונותיהם. החרדים קוראים להם 'גדולי ישראל' או בקיצור ה'גדולים'. מי הם אישים אלה, מנהיגיו הרוחניים של הציבור החרדי לדורותיו? מה היה פועלם ומה סוד כוחם?
"אישים שעיצבו את פני היהדות החרדית בישראל", זהו שם הספר שעוסק במחקר על המאחורי הקלעים של גדולי ישראל- בעריכת: בנימין בראון, ניסים ליאון
בהוצאת מאגנס והוצאת מכון ון ליר.

בספר החדש מספרים אותם אישים שנדונו עד עתה בעיקר בספרי שבחים ובסיפורי צדיקים, הם מציגים לראשונהבניתוחים היסטוריים שיטתיים, המציגים אותם על רקע זמנם, מקומם וקהלם, אך גם מבקשים לעמוד על התכונות האישיות החד-פעמיות שהעמידו אותם בפסגת ההנהגה הרוחנית ועשו אותם לדמויות מופת.
בספר זה חברו יחדיו רבים מטובי חוקריה של היהדות האורתודוקסית כדי לפרוש לראשונה לפני הקורא את ה'פנתאון' של היהדות החרדית מראשית המאה התשע עשרה ועד אתמול. גדולי הרבנים והאדמו"רים של מזרח אירופה, של ארץ ישראל, של ארצות הברית ושל מדינת ישראל – מן החתם סופר ועד הרב עובדיה יוסף –זוכים לניתוח מחקרי רב צדדי המקיף את תולדות חייהם, יצירתם התורנית ופועלם הציבורי.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. קראתי את הספר והוא פשוט מרתק ביותר, רואים שהכותבים מתמצאים די טוב בעולם החרדי ובההגות החרדית.

    מנחם |
    הגב