"הגדר בסיני מונעת ממנו להפוך ליוון"

פולמוס הגז, המשבר ביוון ושנה לצוק איתן: רה"מ נשא דברים בפתח ישיבת סיעת הליכוד והתייחס לשלל נושאים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשא דברים בפתח ישיבת סיעת הליכוד אמש והתייחס לשורה של נושאים שעל סדר היום.

בהתייחו לציון שנה למבצע צוק איתן אמר נתניהו: "שנה לאחר מבצע צוק איתן אנחנו יודעים שהמבצע הזה שנוהל בתקיפות ובאחריות הביא לנו את השקט המשמעותי ביותר לדרום מזה כעשור".

בהמשך התייחס נתניהו למתווה הגז והדף את הביקורת הציבורית נגדו: "ההסדר מבטיח שרוב מצבורי הגז ישמשו את אזרחי ישראל והכלכלה שלה. מדובר על הכנסת של מאות מיליארדי שקלים. על כל מיליארד שקל של הכנסות ממאגרי הגז, 600 מיליון שקלים יועברו לטובת הרווחה, החינוך והבריאות של אזרחי ישראל.

כשאנחנו נוריד את מחירי החשמל נוריד את יוקר המחיה. המתווה ייתן ביטחון אנרגטי למדינת ישראל וביטחון בכלל. אסור שישראל תישאר עם שדה אחד וצינור אחד. עד לרגע זה לא מצאתי מישהו שמציע חלופה ריאלית אחרת – אלא אם כן מישהו מציע שנשאיר את הכמויות האדירות מתחת לאדמה".

זה לא מופרך -ראינו כיצד מדינות אחרות עושות בדיוק את הדבר הזה. אני נחוש שלא להגיע למצב כזה. כשם שהייתי נחוש להניע רפורמות מקיפות שיזניקו את כלכלת ישראל קדימה".

ואילו על הקריסה הכלכלית ביוון אמר נתניהו: "אחת הבעיות של יוון היא מצוקת המסתננים – המספר שלהם נעמד בלפחות כמה מאות אלפים, ויש אפשרות שמספרם גדול ממיליון. אלמלא הגדר הייתה ישראל מתמודדת עם מצוקה דומה. הגדר בסיני מונעת הסתננות וממחבלי דאעש לבצע פיגוע. בשבוע שעבר הוחלט לבנות גדר גם לאורך גבולנו המזרחי"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.