הג'וב החדש והמתגמל של דב ליפמן

בניגוד להצהרת לפיד? הח"כ החרדי לשעבר לשעבר של 'יש עתיד' קיבל תפקיד בהסתדרות הציונית ועורר סערה {ביחד עם הקונסרבטיבים}

מהכנסת להסתדרות הציונית: למרות שיאיר לפיד הצהיר לפני שלושה חודשים כי חברי מפלגתו לא ימלאו תפקידים בהסתדרות הציונית. מונה דב ליפמן, לשעבר ח"כ מטעם המפלגה, לתפקיד מנהל המחלקה למפעלים ציוניים בהסתדרות הציונית העולמית.

הג'וב נחשב למתגמל במיוחד (20–25 אלף שקל ברוטו בחודש) אולם במערכת הפוליטית ראו במינוי סתירה להצהרה המוקדמת של לפיד בענין.

"המפלגה בחרה להיות חלק מהמוסדות הלאומיים במסגרת היותה סיעה ציונית בכנסת, יחד עם ארגונים שמחזקים את המפעל הציוני בישראל ובתפוצות. במסגרת זאת, תשמור יש עתיד על תפקידי הייצוג בהתנדבות, המגיעים לה על פי חוקת המוסדות הלאומיים. עם זאת, יש עתיד מוותרת על כל תפקיד בשכר שהוצע לה במסגרת המשא ומתן הפוליטי", הודיעה הסיעה כשהוצע לה לקחת חלק בדיל מינויים כולל.

בשיחה עם TheMarker הדף ליפמן את הטענות ואמר: "לא קיבלתי את התפקיד כנציג של יש עתיד. יש עתיד סירבה לחתום על מינויים פוליטיים, וזה לא קשור אליה. אנו בסיעה עם הקונסרבטיבים, אבל הקשר שלי עם סגן יו"ר ההסתדרות הציונית, דיוויד בריקסטון, לא נובע מהפעילות הפוליטית. אני מכהן בתפקיד זה בלי קשר ליש עתיד. מדובר במינוי מקצועי לגמרי – פנו אלי כי עסקתי המון ביחסי חוץ ובהסברה בתקופתי בכנסת. בריקסטון, הציע לי את התפקיד.

"אני בונה פרויקטים בכל העולם בתחום הסברה, ובשבוע שעבר היינו בשוודיה. זה היה האירוע הראשון שעשינו. נעשה בכל העולם פרויקטים שיציגו את העובדות וננסה ולשכנע חברי פרלמנט להיות יותר נחמדים לישראל. נפרסם מידע בכל העולם בקרב פעילים יהודים ונוצרים, כדי שיהיו שגרירים ברשת למען ישראל. אני נפגש עם ארגונים כדי לגבש מסרים שיופצו ברשת החברתית".

ואילו מ'יש עתיד' נמסר בתגובה: יש עתיד לא לקחה שום תפקיד במוסדות הציוניים. המשרה הוצעה לליפמן כאיש מקצוע, וברגע שהוא הודיע שהוא מקבל אותה, הוא התפטר מכל תפקיד שהיה לו ביש עתיד".

יצוין כי ליפמן כפוף ליו"ר המחלקה למפעלים ציוניים, דוד בריקסון, נציג התנועה הקונסרבטיבית. יש עתיד והקונסרבטיבים פועלים כיום בסיעה משותפת במוסדות הציוניים. במהלך המשא ומתן בין המפלגות, שלא הבשיל בסופו של דבר לכדי הסכם, הועלה שמו של ליפמן כמועמד אפשרי ליו"ר של מרכז הרצל, אבל יש עתיד הודיעה אז על סירובה לקבל ג'ובים בשכר במוסדות הציוניים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.