הג'וב החדש של ג'ארד ואיוונקה

הנשיא דונלד טראמפ יכריז על מינויו של ג'ראד קושנר, שיהיה מעתה אחראי על משרד חדש בבית הלבן שייקרא "משרד החדשנות האמריקאית". גם בתו איוונקה תקבל תפקיד במשרד. { משרד החדשנות }

הנשיא דונלד טראמפ יכריז על מינויו של ג'ראד קושנר, שיהיה מעתה אחראי על משרד חדש בבית הלבן שייקרא "משרד החדשנות האמריקאית".

 

מקור בבית הלבן ציין כי המשרד, שינוהל על ידי חתנו של טרמאפ ידווח ישירות לנשיא על פעולותיו.

הרעיון מאחורי הקמת המשרד החדש  עלה לאחר הקמת הממשל של טראמפ, אמר המקור. אנשי הממשל שוחחו עם בכירי במשק האמריקני לגבי דרכי הפעולה של המשרד.

גם בתו של טראמפ איוונקה, שנשואה לקושנר, תהיה מעורבת בענייני המשרד, ותהיה  אחראית על פיתוח כוח העבודה.

בשבוע שבוע פורסם, כי בתו הגיורת של הנשיא טראמפ, תקבל משרד בבית הלבן, וכן בחודשים הקרובים תקבל גישה לחומרים מסווגים.

למרות שהצעד החריג, שלא נעשה בעבר בבית הלבן, איוונקה לא תקבל תפקיד רשמי או משכורת מממשלת ארה"ב, מפני שעל פי החוק אסור לממשל להעסיק קרובי משפחה, והיא תעבוד בהתנדבות.

"תפקידה של טראמפ יהיה לשמש העיניים והאוזניים של טראמפ תוך מתן עצות נרחבות", מסביר עורך דינה לאתר "פוליטיקו".

איוונקה מודה "שאין תקדים כי ילד או ילדה של הנשיא קיבל משרד בבית הלבן, אך היא מדגישה, "אמשיך מתוך התנדבות לתת לו עצות טובות תוך שאני שומרת על כללי האתיקה. עשיתי את זה כל חיי מאז שאני בוגרת".

ערוך דינה של איונקה  אמר לסוכנות הידיעות אי.פי: "איוונקה תציית מרצון לכללים שחלים על עובדת ממשלה, למרות שהיא לא". כמה פרשנים מתחו ביקורת על ההחלטה לתת לה עמדה בבית הלבן, למרות שלא יהיה לה תפקיד של ממש.
אנדרו הרמן, עורך דין שמתמחה בנושא אמר: "אני חושב שהדרך הנכונה לעשות זאת היא להפוך אותה לעובדת ממשלתית מיוחדת, אבל מדובר אז בסוגיות פורמליות שונות".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.